Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ruszyła rekrutacja do II edycji projektu wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław”

Opublikowano w 4 lutego 2016 przez admin

Ruszyła rekrutacja do II edycji projektu wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław”

Jesteś pełnoletnim mieszkańcem Wrocławia? Masz trochę wolnego czasu? Chcesz zaangażować się w życie miasta? Ruszyła rekrutacja do II edycji projektu wolontariatu miejskiego „Wspieram Wrocław”, realizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Projekt „Wspieram Wrocław” to odpowiedź na potrzebę współtworzenia przez wrocławian działań miejskich. W zamian za zaangażowanie w wolontariat oferowany jest uczestnikom bogaty pakiet szkoleniowy i motywacyjny, dzięki któremu uczestnictwo w projekcie daje szansę na rozwój osobisty i zawodowy.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie wolontariat.wroclaw.pl. W wyniku procesu rekrutacji zostanie wyłonionych maksymalnie 40 osób. Zgłoszenia można wysyłać do 13 marca 2016 r.*

Druga edycja projektu „Wspieram Wrocław” będzie trwać od kwietnia 2016 r. do końca września 2016 r. i skierowana jest do osób pełnoletnich, które poprzez wolontariat zaangażują się w wydarzenia odbywające się we Wrocławiu.

Warunkiem pomyślnego ukończenia udziału w projekcie jest zrealizowanie przez uczestnika minimum 80 godzin wolontariatu na rzecz Wrocławia w okresie 6 miesięcy.

Na wolontariuszy czeka wiele ciekawych zadań, dzięki którym będą mogli aktywnie uczestniczyć w życiu Wrocławia. W zależności od swoich zainteresowań, uczestnicy mogą zaangażować się w jednodniową pomoc przy konkretnych wydarzeniach (zadania krótkoterminowe) lub pomagać przy długofalowych projektach realizowanych głównie przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (zadania długoterminowe). W ofercie zadań przygotowanych dla wolontariuszy znajdują się zadania weekendowe, jak i te z możliwością zdalnego wykonania, jednakże istotny jest fakt, iż większość zadań długoterminowych realizowana jest w standardowych godzinach pracy w tygodniu roboczym (8:00-16:00).

Dodatkowo dla osób biorących udział w projekcie przygotowano pakiet bezpłatnych szkoleń podnoszących kwalifikacje, dający możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, a także system motywacyjny obejmujący m.in. darmowe wejściówki do wrocławskich ośrodków kultury, rekreacji i sportu. Realizacja projektu „Wspieram Wrocław” opiera się na utrzymaniu najwyższych standardów współpracy z wolontariuszami. Osoby, które ukończą projekt, otrzymają oficjalny miejski certyfikat oraz zaświadczenie potwierdzające zdobyte doświadczenie i umiejętności.

Każdy z uczestników będzie mógł wybrać realizowane w ramach wolontariatu zadania pod kątem swoich możliwości czasowych i zainteresowań. Uczestnictwo w projekcie daje możliwość zdobycia cenionego przez pracodawców doświadczenia z zakresu planowania, organizacji i koordynacji wydarzeń, przygotowywania i prowadzenia warsztatów czy szkoleń, a także umożliwia pozyskanie wielu cennych kontaktów oraz nawiązanie nowych znajomości.

Na uczestników czeka wiele ciekawych zadań, m.in. współpraca przy organizacji miejskich wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowo-rekreacyjnych oraz promocja wydarzeń i akcji społecznych. Wolontariusze będą mogli się sprawdzić w obsłudze portali społecznościowych projektów miejskich oraz w przygotowywaniu materiałów promocyjnych i informacyjnych w programach graficznych. Będą także mieli okazję do spróbowania swoich sił w nawiązywaniu współpracy z partnerami oraz redagowaniu materiałów informacyjnych na miejskie strony internetowe.

Wydarzenia organizowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, w które zaangażowani będą uczestnicy II edycji projektu „Wspieram Wrocław”, to m.in.
Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień Zdrowia, Wyspa na Weekend, Światowe Dni Młodzieży, Miesiąc Rodziny, Parki ESK, CampTogether Wrocław 2016, Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia.

Regulamin projektu „Wspieram Wrocław” jest dostępny na stronie wolontariat.wroclaw.pl.

*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany (wydłużenia lub skrócenia) terminu rekrutacji.

Organizatorem projektu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, a w jego ramach zespół Miejskiego Centrum Wolontariatu. Program finansowany jest ze środków Gminy Wrocław.

 Powrót do Aktualności →