Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Ruszyły zgłoszenia do sekcji Debiuty w ramach festiwalu fotografii TIFF 2013

Opublikowano w 9 sierpnia 2013 przez admin

Tegoroczne Debiuty wrocławskiego TIFF nawiązują bezpośrednio do idei całego Festiwalu. Młodzi adepci fotografii będą musieli zmierzyć się z tematem Real Fake Photography –fotografii operującej konwencją dokumentalną, ale opowiadającą historie całkowicie lub częściowo fikcyjne. Zainteresowani udziałem w Debiutach mogą przesyłać swoje prace do 25 sierpnia.

 

Zarówno fotografowie, którzy są dopiero na początku swojej artystycznej drogi jak i ci, którzy mają już pewne doświadczenie, a chcieliby zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności mogą wziąć udział w TIFF 2013 – cyklicznym festiwalu fotografii, który już jesienią rozpocznie się we Wrocławiu. Poświęcona im sekcja Debiuty stawia sobie za cel wypromowanie odkrywczej i ciekawej fotografii mało jeszcze znanych twórców. Do udziału w tej części Festiwalu zaproszeni są przede wszystkim młodzi, początkujący fotografowie: licealiści, studenci, absolwenci szkół artystycznych oraz miłośnicy tego medium.

W tym roku uczestnicy zostaną postawieni przed nie lada zadaniem. Nie chodzi bowiem jedynie o zaprezentowanie intrygującego projektu na wybrany temat, ale o próbę odpowiedzi na problematykę, która zostanie poruszona w trakcie tegorocznej edycji Festiwalu, a mianowicie Real Fake Photography. Odwołuje się ona do konwencji dokumentu fotograficznego, który tak, jak jego filmowy odpowiednik – mockument – pokazuje zmyślone lub częściowo fikcyjne historie, kwestionując tym samym prawdziwość nośnika oraz prezentując możliwości technologii. Fotografia w takim ujęciu staje się grą między twórcą a odbiorcą. Jest to więc temat dotykający szerokiego spektrum twórczości artystycznej oraz pozwalający na indywidualne podejście do otaczającej nas rzeczywistości.

Wszyscy zainteresowani udziałem w Debiutach mogą przesyłać swoje prace do 25 sierpnia br., za pośrednictwem strony internetowej organizatora: www.tiffcollective.pl/tiff2013/debiuty

 

 Powrót do Aktualności →