Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Siedem na Siedem, czyli Dzień Sportu i Olimpiada „Asy Zdrowia” oraz Dzień Przedszkolaka

Opublikowano w 31 maja 2018 przez admin

 

 

Już w środę 6 czerwca o godz. 9 Hala Stulecia zamieni się w centrum dobrej formy i aktywności. Wrocławscy uczniowie klas 6 i 7 szkół podstawowych, klas 2 i 3 szkół gimnazjalnych oraz szkół licealnych wezmą udział w obchodach Dnia Sportu, podczas którego promujemy aktywność fizyczną, propagujemy wybrane dyscypliny sportowe i zwiększamy świadomość dotyczącą żywienia. Tworzymy dobrą atmosferę i świetną zabawę przez ruch!

W ramach VII Olimpiady „Asy Zdrowia” uczestnicy będą rywalizować w siedmiu dyscyplinach sportowych – w tym roku jest to piłka nożna, unihokej, streetball, ringo, bule, dwa ognie, przeciąganie liny. Przygotowaliśmy również wiele dodatkowych atrakcji – na uczestników czekać będą quizy żywieniowe, gry planszowe i edukacyjne, treningi sztuk walki, nauka akrobacji, a także instruktaż pierwszej pomocy. Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji nie zabraknie medali, a szkoła, która uzyska największą ilość punktów, otrzyma nagrodę główną.

Na terenie Hali Stulecia i w jej okolicach przeprowadzona zostanie gra terenowa “Orientuj się na sportowo”. Zawodnicy drużynowo ruszą w trasę z mapą, a wszystkie odnalezione punkty będą zliczone w ogólnej klasyfikacji.

Na najbardziej aktywnych i zaangażowanych uczestników Dnia Sportu będą czekać atrakcyjne nagrody.

W czwartek 7 czerwca o godz. 9 w Hali Stulecia odbędzie się natomiast Dzień Przedszkolaka, podczas którego zorganizowane będą dwie sceny dla dzieciaków, a oprócz tego pokazy bajkowe i sportowe. Dzieciaki-przedszkolaki będą świetnie bawić się podczas atrakcji tanecznych oraz animacji edukacyjno-językowych.

 

Organizator: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia
Więcej informacji: wcrs.wroclaw.plPowrót do Aktualności →