Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Spektakl Anty-Gone TRYPTYK – bilety w promocyjnej cenie dla seniorów

Opublikowano w 8 listopada 2018 przez admin

Jeden z największych projektów teatralnych Teatru Pieśń Kozła. Na scenie spotka się trzydziestu artystów z całego świata. Siedem bram Teb, Anty-Gone oraz Ekstaza ? trzy spojrzenia teatralne, trzy punkty widzenia, trzy autonomiczne spektakle połączone wspólnym mianownikiem, koncentrującym się wokół arcydzieła Sofoklesa ? ?Antygony?. Twórcy reinterpretują, komentują, poddają analizom grecki tekst, wykorzystując przy tym słowo, muzykę, taniec współczesny oraz ruch. Spektakl 22.11 w niższej cenie 40,00 zł dla seniorów.

Jeden z największych projektów teatralnych Teatru Pieśń Kozła. Na scenie spotka się trzydziestu artystów z całego świata. Siedem bram Teb, Anty-Gone oraz Ekstaza – trzy spojrzenia teatralne, trzy punkty widzenia, trzy autonomiczne spektakle połączone wspólnym mianownikiem, koncentrującym się wokół arcydzieła Sofoklesa – „Antygony”. Twórcy reinterpretują, komentują, poddają analizom grecki tekst, wykorzystując przy tym słowo, muzykę, taniec współczesny oraz ruch.

Pierwsza część  Siedem bram Teb wprowadza widza w świat Kreona i jego męskich racji, a co za tym idzie, maskulinizmu, z którym odwiecznie musi walczyć świat kobiety. Scena wypełni się po brzegi pierwiastkiem męskim, a muzyka – łącząca w sobie cechy heavy metal, rock i jazz – wkomponuje się wraz z melorecytacjami i zaśpiewami, w atmosferę greckiego tekstu.

W drugiej części – Anty-Gone widz dostrzeże punkt widzenia tytułowej bohaterki, kobiety walczącej o swoje prawa, mierzącej się z hierarchią społeczną, do końca trzymającej się swoich ambicji. Antygona jako strażniczka duchowości przegrywa z materializmem. Spektakl zbudowany jest na kilkunastu polifonicznych pieśniach, śpiewanych przez międzynarodową grupę wokalistów oraz wzbogaconych o brzmienie wiolonczeli. Utwory korespondują z językiem tańca współczesnego wykonywanego przez światowej klasy tancerzy prowadzonych przez wybitną francuską choreografkę Melanie Lomoff.

Trzeci obraz tryptyku – Ekstaza – to podsumowujący muzyczny esej filozoficzny skupiający się na zdeformowanej miłości. Przedstawienie społeczno – filozoficznie oddala się od perspektywy dobra i zła, od upierania się przy ideałach, tym samym spogląda na świat z perspektywy ogółu. Ekstaza ukazuje sprzeczność między Antygoną a Kreonem, a jednocześnie dąży do punktu, w którym wszystkie racje muszą się pomieścić. Spektakl scala w sobie wszystkie elementy występujące w dwóch poprzednich częściach, na scenie spotkają się wszyscy aktorzy, wokaliści, muzycy.Powrót do Aktualności →