Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Spotkania szkół fotograficznych we wrocławskim Porcie Miejskim

Opublikowano w 22 lipca 2013 przez admin

Już 26 lipca w osobliwym klimacie Portu Miejskiego rozpocznie się trzydniowy, bezpłatny pokaz projektów 4 szkół, które są jednymi z największych ośrodków nauczania fotografii w Polsce: łódzkiej PWSFTviT, Akademii Fotografii, warszawskiej ASP oraz Zakładu Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Początkujący fotografowie będą mogli zaprezentować swoje portfolia oraz spotkać się z praktykami i dydaktykami z polskich szkół fotografii.

Wydarzenie to jest organizowane w ramach projektu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 oraz TIFF Collective – inicjatywy promującej fotografię w Polsce oraz za granicą, ze szczególnym uwzględnieniem Wrocławia jako ważnego i aktywnego ośrodka rozwoju tego medium.

Otwarte spotkania szkół fotograficznych to przedsięwzięcie mające na celu między innymi integrację studentów szkół fotograficznych i artystycznych, a także prezentację ich prac szerokiej publiczności.

W Porcie Miejskim odbędą się pokazy projektów 4 liczących się ośrodków fotografii w Polsce: łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera oraz  szkół z Warszawy:  Akademii Fotografii, Zakładu Fotografii Prasowej, Reklamowej i Wydawniczej Instytutu Dziennikarstwa Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Akademii Sztuk Pięknych.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pokazach slideshow, prelekcjach wykładowców ww. uczelni, jak również będą mieli szansę zaprezentować własne prace. To niepowtarzalna okazja dla tych, którzy planują rozpocząć naukę w tym kierunku. Uwagi, wskazówki oraz bezpośrednia konfrontacja z wieloletnimi fotografami będą stanowić z pewnością cenne doświadczenie.

Wszystkie zaplanowane wydarzenia są otwarte i bezpłatne, jednakże na niektóre z nich (np. na przegląd portfolio) będą obowiązywać wcześniejsze zapisy.

Otwarte spotkania szkół fotograficznych to bardzo ciekawa propozycja, nie tylko dla amatorów oraz uczących się fotografii, ale przede wszystkim dla tych, którzy są zainteresowani studiowaniem i rozwijaniem swojej fotograficznej pasji.

Otwarte spotkania szkół fotograficznych
26 – 28 lipca 2013
Port Miejski
ul. Kleczkowska 52, Wrocław

Szczegółowy program oraz zapisy na przegląd portfolio znajdują się na stronie: http://tiffcollective.pl/wydarzenia/spotkaniaszkol/   
oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/festivaltiff?fref=ts

TIFF Collective jest wspólną inicjatywą wrocławskich organizacji mającą na celu promowanie fotografii we Wrocławiu oraz promocję wrocławskiej fotografii w Polsce oraz za granicą. Organizacją zarządzającą projektem jest Fundacja „BLIK”. Nasze cele realizujemy poprzez spotkania autorskie, wystawy, dyskusję, warsztaty oraz odbywający się cyklicznie festiwal TIFF. Prowadzimy również stronę internetową tiffcollective.pl, która stanowi źródło informacji o wydarzeniach fotograficznych we Wrocławiu, a w przyszłości będzie pełnić funkcję publicystyczną, a także stanowić bazę informacji o fotografii w naszym mieście.

Oficjalna strona: www.tiffcollective.pl

Kontakt dla mediów:

Patrycja Polaczuk-Rutkowska
Specjalista ds. PR
Tel. (+48) 600-097-524
Mail: p.polaczuk@tiff.wroc.pl

Franciszek Ammer
Fundacja „BLIK”
Tel. (+48) 783-081-091
Mail: f.ammer@tiff.wroc.plPowrót do Aktualności →