Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Spotkanie: PETYCJE – obywatelski sposób na potrzebne inicjatywy społeczne

Opublikowano w 2 września 2019 przez admin

W poniedziałek 16 września w godzinach 17:00 – 19:30 zapraszamy Was na spotkanie ze Sławomirem Piechotą Poseł na Sejm RP, Przewodniczącym Komisji do Spraw Petycji.

W spotkaniu zapowiedział swój udział Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać o tym jak organizacje pozarządowe mogą skutecznie wpływać na proces stanowienia prawa w Polsce poprzez wykorzystywanie mechanizmu petycji.

Uchwalona 11 lipca 2014 roku ustawa o petycjach otworzyła nowe możliwości podejmowania inicjatyw obywatelskich – zarówno przez pojedyncze osoby, jak i organizacje pozarządowe. Petycje można kierować przede wszystkim do państwowych i samorządowych organów publicznych, jak i innych podmiotów realizujących zadania zlecone im właśnie przez organy publiczne, a także do organów Unii Europejskiej.

Doświadczenia sejmowej Komisji ds. Petycji z pierwszych 4 lat stosowania ustawy pokazują, jak duże są możliwości podejmowania w tym trybie działań potrzebnych zarówno dla konkretnych osób, jak i różnych wspólnot. Warto te doświadczenia upowszechniać i jak najszerzej z tych możliwości korzystać i innych namawiać, by nie składali broni, a składali petycje!

Spotkanie odbędzie się w Centrum Sektor 3 (ul. Legnicka 65, Wrocław) w sali konferencyjnej (nr 5).
Wstęp wolny.Powrót do Aktualności →