Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Stacja Brochów – wspomnienia o powojennym Wrocławiu

Opublikowano w 10 listopada 2015 przez admin

21 listopada o 12.00 na Brochowie niezwykłe spotkanie z historią sprzed 70 lat!
W akcji artystycznej „Nad rzeką czasu – Stacja Brochów” usłyszymy wspomnienia o końcu II wojny światowej, przesiedleniach, nowych mieszkańcach Wrocławia. 

Organizatorzy zapraszają do symbolicznej podróży koleją z dworca Wrocław Główny na stację Wrocław Brochów – stamtąd uczestnicy udadzą się do świetlicy środowiskowej, gdzie aktorzy Teatru Narracji zaprezentują wybrane wspomnienia tych, którzy na te ziemie przybyli niebawem po zakończeniu wojny.

Towarzystwo Kultury Czynnej zaprasza do udziału w akcji artystycznej Teatru Narracji „Nad rzeką czasu – Stacja Brochów”, która odbędzie się w sobotę 21 listopada na dworcu kolejowym Wrocław Brochów.
Scenariusz wydarzenia powstał na podstawie zebranych od starszych mieszkańców Brochowa i Wrocławia wspomnień dotyczących okresu końca II wojny światowej, czasu przesiedleń, przymusowych wyjazdów, osiedlania się w nowym miejscu na Ziemiach Zachodnich „Nad rzeką czasu – Stacja Brochów” to akcja, podczas której te opowieści zostaną zaprezentowane przez aktorów, a prezentacje te odbędą się w miejscach, których dotyczą.
Spektakl ma charakter słuchowiska na żywo z towarzyszeniem muzyki.

Zbiórka dla wszystkich chętnych odbędzie się przy kasach na dworcu Wrocław Główny w godz. 11.35-11.45.
Odjazd godz.11.55 pociągiem relacji Wrocław-Gliwice (Kolej uznaje bilety okresowe miejskie)
Dla mieszkańców Brochowa zbiórka o godz.12.00 przed budynkiem dworca kolejowego Wrocław Brochów
Akcja będzie odbywać się w świetlicy środowiskowej przy Kościele pw św. Jerzego
Przewidywany czas trwania akcji: 1,5 godz.

„Nad rzeką czasu – Stacja Brochów” jest realizowane przez Towarzystwo Kultury Czynnej w ramach programu pod tytułem Zapamiętane Odkryte-Głos Pokoleń dofinansowywanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Powrót do Aktualności →

Skomentuj jako pierwszy

Dodaj komentarz