Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Stowarzyszenie FAMILANDIA zaprasza na bezpłatne warsztaty BYĆ MAMĄ

Opublikowano w 13 sierpnia 2013 przez admin

Trwa nabór na bezpłatne warsztaty „Być mamą” organizowane w ramach Poradni Rodzinnej przy Parafii p.w. Św. Anny we Wrocławiu – Praczach Odrzańskich. Warsztaty przeznaczone są dla mam dzieci, które nie ukończyły jeszcze roku. Można w nich uczestniczyć z dziećmi.

Warsztaty to okazja do rozmowy na temat wychowywania dziecka oraz spotkania kobiet znajdujących się w podobnej sytuacji, a dla dzieci – zabawy z rówieśnikami.

Na spotkaniach poruszane są zarówno tematy związane ze zmianą, jaką jest dla rodziny pojawienie się dziecka, jak również kwestie dotyczące potrzeb dziecka na poszczególnych etapach rozwojowych i sposobów ich zaspokajania, a także innych zagadnień wychowawczych, np. stawiania granic, zachęcania do samodzielności.

Warsztaty dają możliwość zobaczenia siebie w relacji z dzieckiem – podczas spotkań wykorzystywane są elementy wideotreningu, uczestniczkom i dzieciom towarzyszy kamera. Nagrania są potem analizowane przez prowadzące, wybierane są ważne fragmenty pokazujące komunikację mama-dziecko. Prowadzące wybierają te momenty, które są pozytywne w interakcji, co służy dziecku i mamie, co pomaga we wzajemnym komunikowaniu się i zaspokajaniu potrzeb maluszka. Uczestniczki obserwują zachowania dziecka, wysyłane przez nie sygnały i uczą się lepiej je rozumieć.

Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu przez 10 tygodni, w czwartki w godzinach 10.00 – 12.30 w terminie 05 września – 14 listopada, w Domu Katechetycznym przy parafii Św. Anny, ul. Brodzka 160 we Wrocławiu.

Mamy zainteresowane udziałem powinny przesłać wypełniony formularz dostępny na stronie http://familandia.pl/warsztaty-i-zajecia-dla-rodzicow/byc-mama/

Warsztat realizowany jest dzięki finansowaniu Poradni Rodzinnej przy Parafii Św. Anny w Praczach Odrzańskich ze środków Gminy Wrocław.Powrót do Aktualności →