Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Szkolenie online: Trening wystąpień publicznych dla członków NGO

Opublikowano w 24 maja 2021 przez Ula Bandurowska

Czy znasz to uczucie kiedy występując publicznie łamie Ci się głos, zapominasz treści lub trzęsą Ci się dłonie? Na początku każdy tak ma, ale dobra wiadomość jest taka, że umiejętność wystąpień, można wyćwiczyć, zamieniając paraliżujący strach w zdrową ekscytację.

Nasz trening skierowany jest do członków NGO, którzy reprezentują organizację na zewnątrz, jak i prowadzą spotkania, prelekcje wewnątrz organizacji. Podczas naszego spotkania uczestnik pozna i przećwiczy sprawdzone techniki ułatwiające wystąpienia publiczne on-line. Nauczy się konstruować różne formy wypowiedzi oraz panować nad własnym stresem w kontakcie z innymi osobami. Trening, odbędzie się w bezpiecznej atmosferze, co pozwoli wydobyć z uczestników to, co w nich najlepsze oraz odkryć ich mocne strony, tak aby mogli wykorzystać je w trakcie wystąpienia.

KIEDY?
15.06.2021r., godz. 16.30 – 19.00

Zgłoszenia poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 10.06.2021r.

DLA KOGO?
Dla członków organizacji pozarządowych/grup nieformalnych/inicjatywnych. W tym osób, które:
-reprezentują organizację na zewnątrz,
-prowadzą spotkania, prelekcje, szkolenia wewnątrz organizacji,
-nie wiedzą co zrobić z rękami i nogami podczas przemawiania,
-myślą, że umiejętność przemawiania wymaga zdolności, z którymi najpewniej trzeba się urodzić,
-odczuwają stres na samą myśl o wystąpieniach publicznych.

 

PROGRAM
W trakcie treningu uczestnik pozna:
– kluczowe elementy, które wpływają na dobre wystąpienie on-line,
– skuteczne techniki jak opanować stres,
– sprawdzone sposoby konstruowania wypowiedzi/przemówienia (w zakresie struktury
i argumentacji),
– praktyczne ćwiczenia na oswojenie mowy ciała (kontakt wzrokowy, gestykulację, postawę, ekspresyjność, oddech i energię).

W części praktycznej uczestnicy wybierają formę ćwiczenia, która odpowiada na ich potrzeby. Możliwe opcje do wyboru: wypowiedź przed kamerą/konferencja prasowa/rozmowa przed kamerą.

W trakcie tej części uczestnicy przedstawią swoje 3-minutowe wystąpienia online(*), a prowadzący przekażą informację zwrotną uwzględniającą mocne strony, nad czym warto pracować oraz przedstawią warte zapamiętania wskazówki na przyszłość.
(*) Formuła treningu zakłada, że każdy z uczestników przygotowuje przed spotkaniem
3-minutowe wystąpienie online (z prezentacją lub bez) na wybrany przez siebie temat.

KORZYŚCI
Dla uczestnika:
– poznanie sprawdzonych technik ułatwiających wystąpienia przed publicznością,
– przećwiczenie wystąpienia on-line,
– uzyskanie konstruktywnej informacji zwrotną dot. swoich mocnych stron, obszarów do poprawy wraz z zestawem praktycznych wskazówek,
– wzmocnienie umiejętności prawidłowego komunikowania się oraz panowania nad stresem w trakcie wystąpień publicznych,
– poznanie zasad dobrej autoprezentacji.

Dla organizacji
– poprawa wizerunku oraz profesjonalizacja działań organizacji, poprzez wzmocnienie umiejętności autoprezentacji swoich członków.

PROWADZĄCY
Trener prowadzący:
Agnieszka Kotarba – psycholog, trener biznesu, coach oraz wykładowca SWPS i Wyższej Szkoły Bankowej. Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej SWPS o specjalizacji psychologia biznesu, a także Dziennikarstwa i Zarządzania Informacją na Uniwersytecie Wrocławskim.
Od ponad 15 lat skoncentrowana na wspieraniu rozwoju osobistego i zawodowego pracowników różnych szczebli korporacji. Swoje doświadczenie szkoleniowe i coachingowe zdobywała m.in. w branży finansowej, FMCG, medycznej, lotniczej i produkcyjnej. 15 lat współpracowała z działem personalnym w bankowości, gdzie jako manager w obszarze HR odpowiadała za rozwój i szkolenia pracowników całej firmy.
Za swoją domenę uważa szkolenia z zakresu: umiejętności menadżerskich, kompetencji z obszaru HR, komunikacji, współpracy, a także doskonalenia kompetencji trenerskich i coachingowych. Dodatkowo tematyka z dziedziny psychologii – np. inteligencja emocjonalna w biznesie, psychologia procesu grupowego, psychologia i rozwiązywanie konfliktów, wypalenie zawodowe, psychologia pozytywna w środowisku pracy.

Przy udziale:
Grzegorz Mikołajczak – specjalista ds. kadr, doradca zawodowy, trener biznesu, członek organizacji Toastmasters. Od początku kariery zawodowej związany z branżą szkoleniową. Zainteresowanie rozwojem osobistym realizuje, pomagając innym w rozpoznaniu oraz maksymalizacji ich zawodowego potencjału. W wolnym czasie wspiera Stowarzyszenie Maraton Pomysłów Społecznych, uczestnicząc w projektach, które wpływają pozytywnie na rzeczywistość.

Szkolenie realizowane w ramach wolontariatu Centrum Sektor 3. 

Uwaga!

Udział w szkoleniach jest bezpłatny.
Zapraszamy do zapoznania się z warunkami uczestnictwa w szkoleniach określonymi w Regulaminie Centrum Sektor 3.
Aktualna oferta szkoleń znajduje się w aktualnościach oraz w kalendarzu szkoleń.Powrót do Aktualności →