Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

TRZECIA EDYCJA RĘKI DZIEŁA FEST W KINIE NOWE HORYZONTY

Opublikowano w 10 marca 2015 przez admin

Kolorowe stoiska z rękodziełem, pokaz mody i darmowe warsztaty to pakiet artystycznych atrakcji wiosennej edycji święta wrocławskich artystów rękodzieła. Od 21 do 29 marca Fundacja Paliwo Artystyczne zaprasza do kina Nowe Horyzonty!

Inspiracją do powstania imprezy było wciąż rosnące zainteresowanie unikatowym rękodziełem, dalekim od pospolitej i jarmarcznej oferty, a skupionym tylko na oryginalnej twórczości artystów działających w zaciszu swoich domowych pracowni. Dwie pełne edycje odbyły się już w 2013 i 2014 roku. Dodatkowo Fundacja zrealizowała dwie specjalne edycje świąteczne oraz letnie spotkania Pod Chmurką w Przejściu Żelaźniczym na Wrocławskim Rynku.

Na parterze kina, przez dwa weekendy (21-22 i 28-29 marca) zaprezentuje się liczna grupa nowych lokalnych twórców rękodzieła. Na stoiskach znajdzie się unikatowa biżuteria, zabawki, dodatków do domu i garderoby, ubrania, kartki, drobne upominki.  Pojawi się również stoisko wielkanocne z dziełami artystów, których można było podziwiać na poprzednich edycjach RDF.

W pierwszym dniu imprezy odbędzie się wyjątkowy Pokaz Mody. Na wybiegu pojawią się świeże kolekcje artystów modowych, którzy własnoręcznie szyją i dekorują niespotykane w klasycznych sklepach ubrania. Kolekcje ubrań dostępne będą na miejscu podczas dwóch weekendów.

Podczas pierwszego weekendu będzie można zapisać się na darmowe warsztaty, które odbywać będą się od poniedziałku do piątku na piętrach kina. Tym razem będzie to warsztat szycia zabawek z recyklingu, patchworku, tworzenia wianków oraz ozdoby wielkanocne. Wszyscy chętni będą mogli spróbować technik, które pokażą nasi artyści.

Ręki Dzieła Fest odbywa się pod patronatem Miasta Wrocław, we współpracy z kinem Nowe Horyzonty.

Szczegółowe informacje, prezentacje artystów oraz ciekawostki związane z tym wyjątkowym świętem rękodzieła we Wrocławiu można śledzić na specjalnym blogu www.rekidziela.bolgspot.com oraz www.facebook.com/rekidziela .

Imprezę promuje piosenka o Wrocławiu i rękodziele, której głównymi bohaterami  są wyroby naszych artystów (Ula Jagielnicka, Pracownia Siedem Kruków, Szarakowo, Sutasz by Ginger, Łasuchowo, Velvet Craft, Ladybug oraz Es Flores).

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM RĘKI DZIEŁA FEST:

21-22 marca, godz. 12-20 – stoiska wystawiennicze lokalnych artystów rękodzieła  oraz zapisy na darmowe warsztaty /parter kina Nowe Horyzonty/

21 marca, godz. 17 – Pokaz Mody czyli twórczość artystów modowych na wybiegu /parter kina Nowe Horyzonty/

23-27 marca, godz. 16-19 – darmowe warsztaty*:
Tworzenie Wianków
Szycie Patchworków
Szycie Zabawek z Recyklingu
Ozdoby Wielkanocne
/piętra kina Nowe Horyzonty/

28-29 marca, godz. 12-20 – stoiska wystawiennicze lokalnych artystów rękodzieła /parter kina Nowe Horyzonty/

* Bloki warsztatowe codziennie są takie same, uczestnictwo w warsztacie to jedno popołudnie a mnóstwo zabawy i satysfakcji:) Zajęcia odbywać się będą na piętrach kina, w wyznaczonych popołudniowych godzinach (16-19), każdy warsztat trwać będzie ok. 60-120 minut. Warsztaty skierowane są dla dzieci i dorosłych.Powrót do Aktualności →