Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Tydzień Ruchu 2014 – ruszamy się we Wrocławiu!

Opublikowano w 19 września 2014 przez admin

Ponad 120 bezpłatnych wydarzeń sportowych, przygotowanych z myślą o wszystkich,
bez względu na wiek i formę. Zapraszamy do udziału w Tygodniu Ruchu, który w dniach
29 września – 5 października odbędzie się we Wrocławiu.

W programie: warsztaty, turnieje, zawody sportowe w różnych dyscyplinach, wspólne treningi, wieczorki taneczne, sporty nieolimpijskie, dni otwarte oraz Sportowe Otrzęsiny Wrocławia. Czekamy na Was w namiocie przy pl. Nowy Targ, na Wyspie Piaskowej oraz w siedzibach naszych partnerów.

Idea Tygodnia Ruchu jest prosta – zachęcenie wrocławian do aktywności ruchowej, promowanie zdrowego stylu życia oraz prezentacja sportowej oferty wrocławskich firm i instytucji. Jesteśmy przekonani, że każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie formę ruchu. Dlatego też działania prowadzone w ramach tegorocznego Tygodnia Ruchu we Wrocławiu skierowane są do wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej: nastolatków, osób dorosłych, seniorów, kobiet w ciąży, osób niepełnosprawnych oraz rodzin z dziećmi.

Między 29 września a 5 października pl. Nowy Targ zamieni się we wrocławskie centrum sportu, gdzie od rana do wieczora będą odbywać się zajęcia prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. W godzinach przedpołudniowych będą to treningi zamknięte, zarezerwowanedla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, po południu natomiast zajęcia otwarte dla wszystkich. Boks jako sposób na agresję, samoobrona na szpilkach, aktywna mama,  drums alive, aikido, kung-fu, zumba, joga, pilates – to tylko niektóre z szerokiej gamy oferowanych zajęć. Ponadto każdy dzień zakończy wieczorek taneczny. Zapraszamy m.in. na Caribbean Party, Taniec Brzucha, Zumbotekę czy Sexi Dance.

Kolejna porcja zajęć prowadzona będzie w siedzibach naszych partnerów. W ramach Tygodnia Ruchu możecie skorzystać z kilkudziesięciu zajęć i warsztatów we wrocławskich klubach i ośrodkach sportowo-rekreacyjnych, w tym squasha, siłowni, basenów, zajęć fitness, rozgrywek laser tag i wielu innych.

W ramach wrocławskich obchodów Tygodnia Ruchu zachęcamy młodzież szkolną do udziału w dwóch konkursach. Czekamy na kreatywne pomysły dotyczące wymarzonej lekcji WF-u oraz odpowiedzi na pytanie, jak najlepiej wykorzystać 10 minut długiej przerwy na ruch. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

W ramach Tygodnia Ruchu między 1 a 3 października na trzech wrocławskich uczelniach (Politechnika Wrocławska, Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Ekonomiczny) odbędą się Sportowe Otrzęsiny Wrocławia. Studenci wszystkich wrocławskich uczelni będą mieli okazję skorzystania z oferty ciekawych aktywności sportowych pod okiem profesjonalnych instruktorów. Dyscyplinami dostępnymi podczas SOW będą m.in.: slackline, trickboard, intercrosse i bubble football. Na terenach uczelni odbędą się zawody sportowe, których finał będzie miał miejsce w weekend 4-5 października na Wyspie Piaskowej. Wtedy też podsumujemy nasz wakacyjny projekt Sportowa Wyspa. Od lipca w soboty i niedziele na Wyspie Piaskowej prezentowaliśmy różne dyscypliny nieolimpijskie (m.in. korfball, wspinaczka, unihokej, bule, football amerykański, bubble football). Już teraz zapraszamy wszystkich wrocławian do udziału w turnieju siatkówki plażowej i innych atrakcjach, które zaplanowaliśmy na pierwszy weekend października na Wyspie Piaskowej.

Wszystkie zajęcia organizowane w ramach Tygodnia Ruchu są BEZPŁATNE. Obowiązuje jednak rezerwacja miejsc! Szczegółowy program oraz zapisy dostępne są pod adresem: cirs.wroclaw.pl/tydzienruchu oraz facebook.com/events/313068582211506

Organizatorem Tygodnia Ruchu we Wrocławiu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (wcześniej Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego) we współpracy z partnerami.

Wydarzenie jest organizowane w ramach europejskiej kampanii MOVE Week. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.Powrót do Aktualności →