Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Uniwersytet Dzieci w domu. Część 5 i 6 – kreatywne eksperymenty

Opublikowano w 30 kwietnia 2020 przez admin

Uniwersytet Dzieci wraca z kolejną porcją materiałów Uniwersytetu Dzieci w domu.

Twórcy materiałów otrzymali od Was komentarze i uwagi odnośnie wysłanych wcześniej propozycji, za co serdecznie dziękują.
Uniwersytet Dzieci wie, że dzieciom jest teraz ciężko pracować samodzielnie.
Dlatego tym razem przygotowali materiały w nieco innej formie – filmowe instrukcje prostych doświadczeń i zadań, które przygotowały koordynatorki Uniwersytetu Dzieci oraz współpracujący z nimi naukowcy.

Uniwersytet Dzieci zachęca do skorzystania z gotowych filmów, dzięki którym dzieci zamienią swój pokój w naukowe laboratorium 😉

Playlista z instrukcjami wykonania prostych doświadczeń:

  1. Biolog dr Piotr Klepacki opowiada o ciekawostkach świata zwierząt i szuka odpowiedzi na pytanie jak odróżnić jajko surowe od ugotowanego bez rozbijania go?
  2. Dr inż. Cezary Kołaciński z Instytutu Technologii Elektronowej i wykładowca Uniwersytetu Dzieci odpowiada na pytanie dlaczego rzeczy mają różne kolory?
  3. Inżynier lotniczy Szymon Gryś dzieli się ciekawostkami ze świata fizyki i odpowie na pytanie jak temperatura wpływa na ruch cząsteczek?

Trwa kampania #PytanieJestDobre

Członkowie Uniwersytetu Dzieci wierzą, że to ciekawość jest kluczem do rozwoju. Co tydzień w ich mediach będzie pojawiać się radosna animacja z pytaniem. Sprawdź, czy znasz na nie odpowiedzi!Powrót do Aktualności →