Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„Uwolnione dźwięki” w Teatrze Pieśń Kozła

Opublikowano w 24 lutego 2015 przez admin

W wydarzeniu pod tytułem „Uwolnione dźwięki” koncert, pokaz, spektakl i opowieść łączą się, zapewniając nowoczesną w przekazie podróż w historię kultury europejskiej. Twórcą i liderem projektu jest Maciej Rychły, kompozytor, multiinstrumentalista, współtwórca muzyki do „Pieśni Leara”, „Portretów Wiśniowego sadu” oraz „Return to the Voice” Teatru Pieśń Kozła.

Wybrane przez Macieja Rychłego obrazy mistrzów malarstwa zawierają szczegółowy zapis muzyczny, którego odczytanie jest podstawą spotkania trójki artystów. W „Uwolnionych dźwiękach” dzieło sztuki z przeszłości umożliwia muzykom Elisabeth Seitz, Mateuszowi Rychłemu i Maciejowi Rychłemu stworzenie szczególnej akcji artystycznej, na którą składają się dźwięk, sztuka wizualna, muzyka dawna i malarstwo europejskie.

Występują: Maciej Rychły, Mateusz Rychły, Elisabeth Seitz
Data: 26, 27, 28, 29.03.2015
Godzina: 19.00
Bilety: 10 zł (ulgowe) / 20 zł (normalne) – www.ticketpro.pl lub sieć Salonów Empik
Miejsce: Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1, Wrocław
Informacja: tel. 71 342 71 10, office@piesnkozla.pl, www.piesnkozla.pl

Artyści:
Maciej Rychły
Muzyk, psycholog, współzałożyciel Kwartetu Jorgi dla którego komponuje i gra na instrumentach pasterskich. W latach 1989 – 2004 związany z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice. Współzałożyciel Orkiestry Antycznej (2001) i Chorei (2004), która inspiruje się jego kompozycjami. Współpracuje z teatrami (Teatr Witkacego w Zakopanem, Royal Shakespeare Company w Stratfordzie, National Theatre w Londynie) oraz uczelniami wyższymi (Instytut Kultury Polskiej UW, Instytut Sztuki PAN, Radiowe Centrum Kultury Ludowej Program II Polskiego Radia). Twórca muzyki do filmów oraz programów radiowych. Obecna współpraca z teatrem Pieśń Kozła zaowocowała skomponowaniem muzyki do spektakli „Pieśni Leara”, „Portrety Wiśniowego sadu” i najnowszego projektu „Return to the Voice”.

Mateusz Rychły
Mateusz Rychły jest gitarzystą grającym muzykę folkową, bluesową, celtycką. Inspiruje się dźwiękami Wysp Brytyjskich, Ameryki, Bałkanów i Polski. Gry na gitarze uczył się między innymi od Marka Raduli, Witka Żuromskiego i wielu innych cenionych polskich muzyków. Prowadził warsztaty muzyczne na festiwalu Woodstock. W zespole The Roadhouse gra muzykę folk-bluesową. Nauczyciel w prywatnej szkole muzycznej w Poznaniu.

Elisabeth Seitz
Studiowała grę na psałterium i muzykę dawną w Linz, Monachium i w Konserwatorium Królewskim w Hadze. Grając we francuskim zespole L’Arpeggiata znacząco przyczyniła się do umiejscowienia swojego szczególnego instrumentu w krajobrazie muzyki artystycznej. Koncertuje i nagrywa muzykę dawną, współczesną i muzykę świata z wieloma wybitnymi muzykami z całej Europy.Powrót do Aktualności →