Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Warsztaty antydyskryminacyjne „Stereotypy – uprzedzenia – dyskryminacja”

Opublikowano w 26 lutego 2015 przez admin

„Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty” – słowa Franka Zappy stały się myślą przewodnią warsztatów „Stereotypy – uprzedzenia – dyskryminacja”, mających na celu zapobieganie powstawaniu uprzedzeń i uproszczonych wyobrażeń o innych ludziach.

Zajęcia odbędą się w styczniu, lutym oraz marcu, udział bezpłatny.

Każdy z nas posługuje się stereotypami. Wykonując proste ćwiczenia w grupie, samodzielnie odrywamy uproszczone konstrukcje myślowe, które pomagają nam w budowaniu opinii o innych. Niestety, taki sposób oswajania odmienności łatwo może przerodzić się w uprzedzenia, które z kolei mogą prowadzić do dyskryminacji.

Czy dyskryminuję? Czy jestem dyskryminowany? Jak radzić sobie z dyskryminacją? Szkolenie „Stereotypy – uprzedzenia – dyskryminacja” pomoże odpowiedzieć na te pytania. Warsztat tworzy także płaszczyznę dialogu i integracji, w której uczestnicy mają okazję do wymiany wiedzy i własnych doświadczeń.

Zajęcia prowadzą:
Anna Elektra Malkogiorgos – kulturoznawczyni, członkini zespołu ds. dialogu międzykulturowego, uczestniczka kursu trenerskiego „Trener Kompetencji Międzykulturowych” Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Daniel Góra – realizator projektów i członek zespołu ds. dialogu międzykulturowego, uczestnik kursu trenerskiego „Trener Kompetencji Międzykulturowych” Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Szkolenie odbędzie się w trzech terminach:  29 stycznia, 26 lutego oraz 26 marca, w godz. 16.30-18.30 w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 323. Warsztaty są jednorazowe, dlatego można wybrać odpowiadający termin.
Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres wielokultury@wcrs.wroclaw.pl

Ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji: wcrs.wroclaw.pl
Organizatorem szkolenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju SpołecznegoPowrót do Aktualności →