Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Warsztaty wyplatania – pleciemy własne koszyki

Opublikowano w 9 kwietnia 2015 przez admin

CRZ Krzywy Komin ma zaszczyt zaprosić na warsztaty wyplatania z różnokolorowej wikliny okorowanej.Razem ze stowarzyszeniem Serfenta podczas pierwszego dnia warsztatów powstaną drobniejsze, artystyczne rzeczy, po to by nauczyć się różnych technik, pobawić z materiałem i przygotować do wyplecenia kosza podczas drugiego dnia.

Termin: 9-10 maja 2015

Ilość miejsc: 10

PROMOCJA!

do 15 kwietnia CENA: 280,00 zł.

Cena regularna: 320,00 zł.

CRZ Krzywy Komin ma zaszczyt zaprosić na warsztaty wyplatania z różnokolorowej wikliny okorowanej. Razem ze stowarzyszeniem Serfenta podczas pierwszego dnia warsztatów powstaną drobniejsze, artystyczne rzeczy, po to by nauczyć się różnych technik, pobawić z materiałem i przygotować do wyplecenia kosza podczas drugiego dnia.

Swoje Prace uczestnicy zabierają do domów.

Prowadzący: Stowarzyszenie Serfenta

Stowarzyszenie Serfenta to organizacja pozarządowa powstała w Cieszynie w 2006 roku, zajmująca się dokumentacją, ochroną i rozwojem tradycyjnego rzemiosła. Skupia etnologów, pedagogów,instruktorów rękodzieła artystycznego, czeladników i mistrzów rzemiosła.

W swoich działaniach koncentruje się na zachowaniu i popularyzowaniu unikatowego dziedzictwa kulturowego – plecionkarstwa – w Polsce i za granicą.

Stowarzyszenie podejmuje liczne przedsięwzięcia dla ochrony tradycyjnych zawodów, starają się prezentować w atrakcyjny sposób sztukę ludową szerokiemu gronu odbiorców, wspierają jej rozwój poprzez innowacyjne spojrzenie. Angażują się w działania mające na celu wdrażanie w Polsce Konwencji UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kultury.

Współpracują z ośrodkami naukowymi, organizacjami pozarządowymi, muzeami i innymi instytucjami publicznymi.Powrót do Aktualności →