Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Weekend pełen atrakcji na Wyspie Słodowej. Zapraszamy już w piątek!

Opublikowano w 10 lipca 2014 przez admin

Przed nami weekend pełen wrażeń. Od 11 do 13 lipca Wyspa Słodowa i Wyspa Piaskowa zamienią się w centrum rozrywki, nauki i rekreacji. Zaplanowane są liczne koncerty, pokazy filmowe, warsztaty taneczne i wiele atrakcji sportowych. Wspólną zabawę rozpoczniemy w piątkowe popołudnie i aż do niedzieli nie będzie mowy o nudzie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

W piątek zapraszamy do wspólnej zabawy pod sceną. Odbędzie się tam koncert zespołu Black Smoke, Burbon oraz SDC.Skrzydlaści. Zaraz po występach muzycznych będzie można zająć miejsce na przygotowanych leżakach i obejrzeć film dotyczący historii zespołu Miłość. W dokumencie poznamy założycieli formacji muzycznej, m.in. Tymona Tymańskiego i Leszka Możdżera. Projekcja rozpocznie się o godz. 21.15.

Sobota to kontynuacja projektów Otwarta Sceny i Kino Plenerowe. Posłuchamy zespołów Seassel oraz Stan Surowy, a potem obejrzymy nagrodzony Oscarem film o życiu amerykańskiego muzyka, Sixto Rodrigueza – „Sugar Man”. Oprócz tego rozpocznie się kolejna edycja Sportowej Wyspy. Korfball, ultimate friesbee, speedminton – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na Wyspie Piaskowej. Chętni będą mogli pograć w badmintona, bule lub siatkówkę plażową. W niedzielę dodatkowo dostępna będzie także ścianka wspinaczkowa.

W ten weekend ruszają znane z zeszłego roku: Wyspa Gier, Taneczna Wyspa, Biblioteka Plenerowa i Sportowa Wyspa. Nowością są cykle: Śpiewająca Wyspa i Klasyka na Wyspie. Śpiewająca Wyspa to zaproszenie skierowane do wszystkich wrocławian. W najbliższą niedzielę będzie można pośpiewać m.in. piosenki Marka Grechuty, Krzysztofa Krawczyka czy Czerwonych Gitar. W niedzielę odbędzie się także pierwszy koncert kameralny z cyklu Klasyka na Wyspie – Nutki dla małych i dużych. Melodie z bajek i filmów oraz sławne tanga zagra kwartet smyczkowy Evviva l’arte.

Niedziela to wiele ciekawych propozycji dla rodzin i nie tylko. Gry planszowe, sprawnościowe, warsztaty taneczne – każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli ktoś opadnie z sił, odpocząć można z dobrą lekturą, ponieważ otwarta będzie Biblioteka Plenerowa. Na koniec dnia przygotujemy się do meczu finałowego Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej wraz z Akademią Tańca Esens. Zabawy taneczne w rytmach brazylijskich hitów Mundialu będą świetnym wprowadzeniem do kibicowania. Taneczna Wyspa, podobnie jak pozostałe projekty, realizowana będzie w każdy weekend, aż do końca sierpnia.

„Wyspa na Weekend” to program animacji odbywających się na Wyspie Słodowej i Piaskowej. W inicjatywę zaangażowanych jest kilkudziesięciu partnerów.

Szczegółowe informacje: wyspa.wroclaw.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend.

Organizatorem wydarzeń w ramach projektu „Wyspa na Weekend”  jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego.Powrót do Aktualności →