Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wielkie widowisko – Carmina Burana w gotyckiej katedrze

Opublikowano w 18 października 2018 przez Ula Bandurowska

Fundacja „Smak kultury” zaprasza na widowisko zatytułowane „Carmina Burana w gotyckiej katedrze”. Spektakl odbędzie się 20 października 2018 roku o godz. 20.00 w katedrze polskokatolickiej pw. św. Marii Magdaleny w ramach teatru widowiskowego (inscenizowana wersja kameralna Wilhelma Killmayera). Wstęp na wydarzenie będzie wolny.

„Carmina Burana” Carla Orffa, który oparł się na średniowiecznym zbiorze pieśni Carmina Burana, stanowi jego najsłynniejsze dzieło, a pochodzący z niego utwór „O Fortuna” zaskarbił sobie serca melomanów na całym świecie.

W katedrze św. Marii Magdaleny zostanie zaprezentowana wersja opracowana przez Wilhelma Killmayera, ucznia Orffa, autoryzowana przez samego kompozytora. Wystąpią znakomici soliści związani z wrocławską sceną operową. „Carmina Burana” przeznaczona jest na duży aparat wykonawczy, całość podzielona jest na trzy części: Veris laeta facies, mówi o budzeniu się wiosny, która przynosi tęsknotę za miłością; In taberna, wysławiającą przyjemności życia z hymnem do Bacchusa… Trzecia część, to Cour d’Amours wychwalająca gry miłosne, a jej kulminacją jest pochwała bogini miłości, Wenus. Pieśni zawarte w słynnym kodeksie Carmina Burana mają różnorodny charakter, począwszy od moralitetów, aż po pieśni do tańca oraz biesiadne.

Niezwykle piękne są fragmenty solowe trzech występujących postaci: Dziewczyny, przypiekanego na ruszcie Łabędzia, czy Starego Poety. Zostanie wystawiona inscenizowana wersja kameralna Wilhelma Killmayera.

Wstęp bezpłatny [bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie biletowej Sceny Kamienica od dnia 17.09.2018 do wyczerpania puli miejsc].

Projekt dotacją celową finansuje Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w ramach programu „Aktywny Dolny Śląsk”.Powrót do Aktualności →