Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wrocławskie Centrum Seniora poleca

Opublikowano w 14 kwietnia 2020 przez admin

Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza i zachęca do śledzenia aktualności na ich stronie internetowej i do akcji #Zostań w Domu.

Praktyczne zebrane informacje: telefony do instytucji i poradni, adresy kontaktowe oraz e-maile i linki znajdą Państwo na stronie WCS, a także na platformie informacyjnej ABCsenior.com opracowanej przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Na portalu ABC Senior.com znajdują się sprawdzone informacje potrzebne seniorom w tym wyjątkowo trudnym okresie.

Zasłanianie ust i nosa obowiązkowe od 16 kwietnia.

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku wprowadzony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa. Każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała nosić maseczkę, szalik czy chustkę, która zakryje zarówno usta, jak i nos. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Przedłużone zostają również obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach.

Szczegóły

Już dziś wiele osób nosi maseczkę. WCS podpowiada jak robić to prawidłowo. Jednocześnie przypomina, że kluczowe jest zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób -2m.

obraz

 

 

10 rad dla wszystkich jak chronić zdrowie psychiczne podczas epidemii

Obecna sytuacja epidemiczna oraz związane z tym zmiany w funkcjonowaniu społecznym mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie, wywołując niepokój oraz lęk. W tym okresie powinniśmy zadbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Sprawdź jak dbać o swoje samopoczucie oraz gdzie szukać pomocy w razie pogorszenia stanu zdrowia psychicznego.

1. Nie pozwól, by nadmiar informacji pogorszył Twój nastrój.
2. Dbaj o podtrzymywanie kontaktów społecznych w bezpieczny sposób.
3. Codziennie przez co najmniej 30 min uprawiaj bezpieczną dla Ciebie i innych aktywność fizyczną.
4. Dbaj o swoje zdrowie fizyczne – odżywiaj się prawidłowo, zadbaj o odpowiednio długi sen.
5. Jeśli przebywasz w domu, zaplanuj jak spędzić czas izolacji.
6. Postaraj się utrzymywać stały plan dnia.
7. Dbaj o bezpieczeństwo w sytuacji kiedy musisz wyjść z domu.
8. Unikaj radzenia sobie ze stresem za pomocą alkoholu i innych używek.
9. Zastanów się, czy komuś z Twoich bliskich lub sąsiadów nie jest potrzebna pomoc.
10. Chorzy i te osoby, które czekają na wyniki badań, czy odbywają kwarantannę wymagają szczególnej troski i opieki.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/10-rad-dla-wszystkich-jak-chronic-zdrowie-psychiczne-podczas-epidemii

Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza Państwa do zapisów i udziału w cyklicznych spotkaniach WCS on-line:

  • Psychologiczny poradnik antywirusowy – spotkania z psychologiem.
  • Śmiechoterapia dla seniorów – zajęcia z humorologiem.
  • Zdrowie od kuchni – spotkanie z dietetykiem klinicznym.

Wszystkich chętnych do uczestniczenia w spotkaniach on-line (czyli na żywo przez Internet) organizatorzy proszą o zapisywanie się pod adresem mailowym: karta.seniora@wcrs.wroclaw.pl

Zainteresowanym osobom zostanie wysłany link, w który należy kliknąć, żeby przenieść się na stronę Korbank, wpisać swoje imię, następnie kliknąć w „używam mikrofonu” i potwierdzić wszystkie zgody (na używanie mikrofonu). Osoby, które będą potrzebować pomocy przy wejściu na stronę, WCS zaprasza zawsze godzinę przed każdym spotkaniem. Pomożemy Państwu w poradzeniu sobie z wejściem na spotkanie.

Szczegółowy plan zajęć, WCS on-line, będzie dostępny na FB i stronie.

Szczęśliwi w Tańcu tańczą w domu! Wrocławskie Centrum Seniora zachęca do aktywności tanecznej. Pozwólcie, by prosta rozgrzewka taneczna przeniosła Wasze ciała i umysły w bardziej słoneczne rejony. WCS zaprasza do tańca w imieniu Joanny Stanisławskiej i zachęca do sprawdzenia profilu fb, gdzie są udostępniane filmiki.

W zdrowym ciele zdrowy duch, WCS zachęca do aktywności fizycznej w domu
Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ zorganizowało akcję „Łapię dzień”. Jest to akcja promująca aktywność fizyczną dla seniorów w warunkach domowych.

Codziennie o godzinie 8.30 można poćwiczyć przez około 10 minut na Facebooku wpisując Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+.

Na profilu FB znajdą Państwo filmiki z pomysłami jak zadbać o kondycję, utrzymać sprawność i dobre samopoczucie oraz dołączyć do codziennej porannej gimnastyki z instruktorami.

Wrocławskie Centrum Seniora poleca również zestaw ćwiczeń rehabilitacyjnych w nowej formie, fizjoterapeuta – Zbigniew Cichoński -Partner Wrocławskiej Karty Seniora- współpracujący na co dzień z wrocławską Poradnią Leczenia Bólu AnalgoMed Sp. z o.o., https://analgomed.pl/) przygotował dla Państwa kilka ćwiczeń, które można wykonywać samodzielnie w domu.Powrót do Aktualności →