Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wrocławskie Dni Babci i Dziadka 2021

Opublikowano w 14 stycznia 2021 przez admin

Dzień Babci i Dziadka już za kilka dni!

Z tej okazji w dniach 15-22.01.2021 r. Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza Państwa do skorzystania ze specjalnej oferty spotkań online w ramach Wrocławskich Dni Babci i Dziadka.

Pandemia koronawirusa oraz wynikające z niej obostrzenia i zalecenia Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego spowodowały, że tegoroczne obchody Dni Babci i Dziadka będą przebiegały w innej niż dotychczas formule. W trosce o bezpieczeństwo seniorów, WCS zaprasza do uczestnictwa w różnorodnych zajęciach online, przygotowanych zarówno przez pracowników, jak i Partnerów Wrocławskiego Centrum Seniora oraz Przestrzeni Trzeciego Wieku.

Poniżej znajdą Państwo opis zajęć i linki do zalogowania się na platformę internetową.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniach i konkursie:

15 stycznia, piątek, godz.14:00
Tytuł wydarzenia: Powróćmy, jak za dawnych lat-podróż z operetką.
Spotkanie muzyczne, w trakcie którego poznają Państwo niezwykłe historie związane z operetką i wykonawcami tego nurtu muzycznego, dodatkowo będzie możliwość posłuchania i zobaczenia w transmisji na żywo najwspanialszych, znanych przebojów operetkowych w wykonaniu artystów Sceny Kamienica.
Prowadzenie: Maciej Michałkowski – Dyrektor Artystyczny Sceny Kamienica.
UWAGA: z okazji Dnia Babci i Dziadka, uczestnicy spotkania otrzymają płyty z pięknymi nagraniami z lat 20 i 30 w aranżacji i wykonaniu artystów Sceny Kamienia.
Link do logowania: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-ekq-kqv

19 stycznia, wtorek, godz.14:00
Tytuł wydarzenia: Kiedy pierwszy raz dowiedziałaś/eś się, że zostaniesz babcią czy dziadkiem….
Spotkanie wspomnieniowe, w trakcie którego będzie można podzielić się swoimi doświadczeniami i refleksjami związanymi z posiadaniem wnuków oraz budowaniem relacji międzypokoleniowych.
Prowadzenie: Paweł Grąbczewski – Straż Miejska Wrocławia
Link do logowania: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-k2r-k9w

20 stycznia, środa, godz.12:00
Tytuł wydarzenia: Narodowy program szczepień przeciw COVID-19
Spotkanie z zakresu profilaktyki zdrowotnej, w trakcie którego będzie można uzyskać informacje na temat rodzajów szczepionek, etapów szczepienia, rejestracji oraz punktów i zespołów szczepiennych.
Prowadzenie: Alicja Nickel i Remigiusz Czyżewski – Zespół Profilaktyki Zdrowotnej DOW Narodowy Fundusz Zdrowia oraz zaproszeni goście.
Link do logowania: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-c4c-xcu

21 stycznia, czwartek, godz.10:00
Tytuł wydarzenia: Dzień Babci i Dziadka z Wrocławskim Centrum Seniora.
Spotkanie międzypokoleniowe, w trakcie którego przedstawione zostaną zwyczaje związane z obchodami Dni Babci i Dziadka w różnych krajach. Ponadto odbędzie się rozmowa z dziadkami i wnukami o ich relacjach, ulubionych sposobach na spędzanie wspólnego czasu, o tym dlaczego tak bardzo się kochają. Nie zabraknie życzeń i występów artystycznych maluchów z wrocławskiego przedszkola.
Prowadzenie: pracownicy Wrocławskiego Centrum Seniora oraz Przestrzeni Trzeciego Wieku.
Link do logowania: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-rte-ryk

22 stycznia, piątek, godz.10:00
Tytuł wydarzenia: Warsztaty z nordic walking.
Spotkanie gimnastyczne, w trakcie którego dowiedzą się Państwo, na czym polega właściwy marsz z kijami oraz w jaki sposób przygotować się do tego rodzaju zajęć ruchowych.
Prowadzenie: Veritas Group, https://www.veritas-opieka.pl/
Link do logowania: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-upg-zet

22 stycznia, piątek, godz.13:00
Tytuł wydarzenia: 10 zasad świadomego seniora. Spotkanie edukacyjne, w trakcie którego studenci V roku Farmacji AM we Wrocławiu, opowiedzą o zbilansowanej diecie, polipragmazji – wielolekowości i wynikających z niej skutkach, o właściwościach przyjmowanych przez seniorów leków oraz opiece farmaceutycznej.
Prowadzenie: Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji
Link do logowania: https://wcrs.akademia.korbank.pl/kal-umv-hct

KONKURS FOTOGRAFICZNY „Dziadkowie i wnuki. Międzypokoleniowa historia”
Wrocławskie Centrum Seniora ogłasza konkurs fotograficzny. Prace (zdjęcia, selfie, portrety w wersji papierowej oraz w formacie jpg, png) ilustrujące relacje dziadków z wnukami oraz szczególny charakter więzi międzypokoleniowej można przesyłać do 30 stycznia 2021 r. Na zwycięzców czekają nagrody. Prace (jedna osoba może zgłosić maksymalnie 3 prace) należy przesłać wraz z podpisaną zgodą na przetwarzanie danych osobowych i zgodą na wykorzystanie wizerunku (do pobrania w zakładce konkursu na stronie www.seniorzy.wroclaw.pl), pocztą elektroniczną na adres marta.lomnicka@wcrs.wroclaw.pl w tytule wpisując: „Konkurs fotograficzny” lub listownie na adres: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, 50-159 Wrocław, pokój 28.
Regulamin konkursu oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku dostępne są w załączniku na stronie: http://www.seniorzy.wroclaw.pl/dzien-babci-i-dziadkaPowrót do Aktualności →