Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wrocławskie parki wypełnione kulturą

Opublikowano w 25 kwietnia 2016 przez admin

Po zimowej i wczesnowiosennej przerwie do wrocławskich parków z ofertą kulturalną wracają pawilony kultury. To plenerowe sceny uruchomione w ramach projektu Parki ESK Wrocław 2016, które będą działać w każdą sobotę i niedzielę od 30 kwietnia do 2 października.

Czekają nas 23 weekendy, w trakcie których każdy może zaproponować własne działania z szeroko pojętej kultury.

Zeszłoroczna edycja pokazała, że wrocławianie to ludzie, którzy nie tylko mają pasje, ale lubią się nimi dzielić ze swoimi sąsiadami, znajomymi i nieznajomymi. Warsztaty, prezentacje, wykłady, koncerty, gry i zabawy, wspólne czytanie – to tylko niektóre z zeszłorocznych wydarzeń w pawilonach kultury. Organizatorzy liczą, że w roku Europejskiej Stolicy Kultury wrocławianie i osoby odwiedzające nasze miasto będą podobnie zaangażowani i zaproponują ciekawe wydarzenia, które odbędą się w plenerze.
W tym roku pawilony kultury staną aż w 10 miejscach w mieście, otwarte będą w weekendy od 30 kwietnia do 2 października w godz. 14.00-20.00. Pawilony staną zarówno w starych i dobrze znanych parkach, a także na nowo utworzonych terenach zielonych. Każdy pawilon kultury wyposażony będzie w plenerową scenę, nagłośnienie, drobny sprzęt sportowy oraz wygodne miejsca dla publiczności i uczestników spotkań. Z całego wyposażenia korzystać można bezpłatnie, a oferowane wydarzenia są darmowe dla publiczności.

Wszystkie pawilony mają swoich opiekunów. Do nich może się zgłosić każdy, kto ma pomysł na zagospodarowanie pawilonu kultury oraz przestrzeni wokół.

Lista miejsc, w których staną pawilony kultury:
Park Słoneczny na Gaju
Park Grabiszyński
Polana na Karłowicach (al. Kasprowicza 45)
Park w Leśnicy
Park Południowy
Park Staszica
Park na Strachocinie
Park Tołpy
Park Zachodni
Wyspa Piaskowa

Harmonogram wydarzeń odbywających się w poszczególnych pawilonach kultury na bieżąco można sprawdzać na Facebooku: http://facebook.com/ParkiESK

Kontakt mailowy dla osób, które chcą zaproponować działania w pawilonach kultury: parki.esk@wroclaw2016.pl
Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
„Projekt sfinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego”Powrót do Aktualności →