Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wyjątkowy pokaz w ramach cyklu „ADAPTER. Kino bez barier.

Opublikowano w 18 sierpnia 2017 przez admin

Fundacja KATARYNKA i Dolnośląski Oddział PFRON zapraszają na wyjątkowy pokaz w ramach cyklu „ADAPTER. Kino bez barier”.


Będzie to spotkanie z gościem specjalnym, panem Jerzym Stuhrem, oraz projekcja filmu „Obywatel” z audiodeskrypcją, tłumaczeniem migowym i napisami. Pan Jerzy Stuhr, wielki artysta, aktor filmowy i teatralny, reżyser i pisarz, został wybrany przez publiczność portalu ADAPTER.pl jako Najlepszy Aktor. Podczas spotkania zostanie wręczona nagroda, będzie też okazja do rozmowy Artysty z widzami. Po spotkaniu rozpocznie się projekcja filmu „Obywatel”, który jest wyjątkowy w twórczości Artysty – Jerzy Stuhr jest jego reżyserem, autorem scenariusza i gra w nim główną rolę.
Zapraszamy 10 września 2017, niedziela, g. 16.00, Kino Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19-21).
Wstęp bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod adresem: fundacja.katarynka@gmail.com lub telefonem +48 797 122 452.

O FILMIE:
„Obywatel” to komediodramat z 2014 roku, którego reżyserem i autorem scenariusza jest Jerzy Stuhr. Film opowiada o losach obywatela Jana Bratka, który musi odnaleźć się w kluczowych momentach polskiej historii. Gdziekolwiek się nie pojawi, ściąga na siebie lawinę niespodziewanych zdarzeń. Ma wielkie szczęście, a może raczej… pecha, że zawsze znajduje się w miejscach, gdzie historia akurat zmienia swój bieg. Los miota nim zarówno w czasach komuny, jak i w nowoczesnej, demokratycznej Polsce doprowadzając do zabawnych wpadek.
W filmie występują: Jerzy Stuhr, Maciej Stuhr, Janusz Gajos, Dorota Stalińska, Magdalena Boczarska i inni.Powrót do Aktualności →