Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wyniki naboru wniosków o środki z Funduszu Czasu Wolnego

Opublikowano w 18 czerwca 2018 przez admin

Wrocławskie osiedla pełne inicjatyw społecznych, integracyjnych, sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych! Ogłoszono wyniki naboru wniosków o środki Funduszu Czasu Wolnego dla wrocławskich samorządów osiedlowych.

Środki z Funduszu zostaną wykorzystane na realizację lokalnych i bezpłatnych wydarzeń dla mieszkańców. Osiedla, które zgłaszały wnioski będą podejmować inicjatywy we współpracy partnerskiej z innymi organizacjami społecznymi działającymi na terenie osiedla (np. z organizacjami pozarządowymi, klubami sportowymi, związkami wyznaniowymi i placówkami edukacyjnymi). Dodatkowym wsparciem objęte zostaną inicjatywy podejmowane wspólnie przez kilka samorządów osiedlowych.

Zgłoszono 23 wnioski, z czego 19 to wnioski indywidualne, a 4 wspólne inicjatywy kilku samorządów osiedlowych. Ogólna kwota dofinansowania to prawie 235 tysięcy złotych na wydarzenia osiedlowe realizowane już od 1 czerwca do końca września.

Fundusz Czasu Wolnego

Dofinansowaniem zostały objęte wydarzenia w całym mieście. Rada Osiedla Karłowice-Różanka zorganizuje cykl warsztatów dla mieszkańców “Harcowanie na polanie”, a Rada Osiedla Borek zaprasza na wystawę o przeszłości osiedla. Na mieszkańców Maślic, Osobowic i Rędzina, Ołbina, Muchoboru Małego, Strachocina, Swojczyc i Wojnowa, Widawy i Pawłowic czekają letnie festyny z atrakcjami. Rady Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek oraz Oporów przygotowały dzień Parku Grabiszyńskiego i piknik z okazji nocy świętojańskiej. Pracze Odrzańskie zapraszają na festyn rodzinny z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości i 90. rocznicy przyłączenia osiedla do Wrocławia. Rady Osiedla Polanowice-Poświętne-Ligota oraz Sołtysowice zapraszają na aktywne wakacje, czyli na spływ kajakowy Widawą, rajd rowerowy oraz seanse kina plenerowego. Na gry miejskie zapraszają Nadodrze i Tarnogaj, piknik “Kmicicowa kompanija” zorganizuje Rada Osiedla Żerniki, a cykl imprez przybliżających mieszkańcom wiedzę historyczną ma w swoich planach Rada Osiedla Powstańców Śląskich.

Oczywiście to tylko wybrane wydarzenia. Szczegółowy harmonogram i informacje o wydarzeniach w załączniku.Powrót do Aktualności →