Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wyspa na Weekend, czyli wakacje pełne wrażeń. Harmonogram wydarzeń na 18-20 lipca

Opublikowano w 17 lipca 2014 przez admin

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. W weekend na Wyspie Słodowej dzieje się naprawdę dużo. Przygotowaliśmy atrakcje dla mieszkańców w każdym wieku i o najróżniejszych upodobaniach. Od piątku do niedzieli na terenie Wyspy Słodowej i Piaskowej odbędą się koncerty, pokazy filmowe, zabawy sportowe i taneczne. Zapraszamy do udziału w naszych projektach: Otwarta Scena, Kino Plenerowe, Wyspa Gier, Klasyka na Wyspie, Śpiewająca Wyspa i wiele innych. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

W najbliższy piątek, 18 lipca, poznamy lokalne talenty muzyczne. Zespoły One More Time Drums, Chase oraz Body Electric zabiorą nas w muzyczną przygodę z dźwiękami afrykańskich bębnów, melodycznego rocka oraz akustycznych popisów gitarowych. Po koncertach rozpocznie się projekcja filmu „Viramundo”. Dla chętnych przygotowane będą wygodne leżaki, ale warto zabrać ze sobą koc lub karimatę.

W sobotę kontynuujemy projekt Otwartej Sceny i Kina Plenerowego. Zagrają dla nas Jaywalk i Draw The Line, których muzyka nawiązuje do twórczości gwiazd rocka lat 80. Po koncertach zapraszamy na baśniową opowieść „Parnassus”. Na Wyspie Piaskowej od 14.00 dostępne będą atrakcje dla aktywnych, czyli gry i zabawy Sportowej Wyspy: korfball, wspinaczka, przeciąganie liny, badminton, siatkówka plażowa i wiele innych.

Z atrakcji sportowych na Wyspie Piaskowej skorzystamy również w niedzielę. Ponadto od godziny 13.00 udostępnionych zostanie ponad 100 planszówek. Wśród nich znajdą się gry integracyjne, przygodowe, zręcznościowe, a także trudniejsze gry logiczne i strategiczne. Nie zabraknie też propozycji muzycznych: wspólne śpiewanie utworów M. Grechuty, K. Krawczyka, Czerwonych Gitar od godziny 15.00, a następnie koncert z cyklu Klasyka na Wyspie. Tym razem gitarowy duet DomasVoyo zaprezentuje przeboje muzyki filmowej, klasycznej i pop. Na koniec nie pozostanie nic innego, jak podsumować weekend pełen wrażeń wspólnym tańcem w rytmach zumby. Lekcję poprowadzi Szkoła Tańca RM Dance.

Szczegółowe informacje: wyspa.wroclaw.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend.

Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego we współpracy z licznymi partnerami.Powrót do Aktualności →