Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus

Opublikowano w 31 lipca 2019 przez admin

Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych „Dundun” serdecznie zaprasza na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus, który odbędzie się na wrocławskim Rynku w dniach 27-28.08.2019.

Wystąpią artyści z całego świata, którzy w swoich autorskich spektaklach odwołują się do tradycji teatrów ulicznych i umiejętnie wykorzystują elementy różnych dyscyplin nowego cyrku, kuglarstwa i tańca. Motywami przewodnimi tegorocznej edycji są siła i precyzja.

BuskerBus to święto nowego cyrku i teatru ulicznego. Festiwal bawi, wzbudza emocje, otwierawidzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a aktorami, wprowadza kulturę w przestrzeń miejską. BuskerBus udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny, a każde miejsce może stać się sceną dla aktorów, muzyków, tancerzy i artystów cyrkowych. Publiczność staje się częścią akcji, a każda brama, pomnik czy ławka – elementem scenografii. Dla zaproszonych artystów pokazy uliczne są zarówno pasją, jak i pracą, a ulica sceną nie mniej ważną niż ta w tradycyjnych teatrach.
Festiwal promuje spektakle nowocyrkowe, podczas których artyści do opowiedzenia historii wykorzystują techniki takie jak np. klaunadę, manipulację przedmiotami, żonglerkę, akrobatykę i wiele innych. Wszystkie pokazy są z wykorzystaniem umiejętności ludzkich i rekwizytów, bez udziału zwierząt.

Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. Jeśli spodobają się Wam pokazy, organizatorzy zachęcają do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii!
BuskerBus organizowany jest od 1997 r. i jest jednym z najstarszych i największych tego typu wydarzeń w Polsce. Pomysłodawcą festiwalu był Romuald Popłonyk.

Więcej informacji:

Strona internetowa

FacebookPowrót do Aktualności →