Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Za oknem jesień, a w „Moim zielonym DOMU” kwiaty i pszczoły

Opublikowano w 15 listopada 2016 przez admin

Listopad rozpoczęliśmy kolorowo, a w pracowniach szkolnych projektowych placówek wrzało jak w ulu! Nietypowo jak na tę porę roku. A to za sprawą warsztatów florystycznych i pszczelarskich, które odbyły się w ramach projektu „Mój zielony DOM”.

Pani Ewa Jukowska-Wojtasik, prowadząca warsztaty florystyczne, stworzyła z dziećmi ze Szkoły Podstawowej Nr 22 we Wrocławiu piękne, dyniowo-kwiatowe kompozycje, a Pan Piotr Tworuszka zaczarował opowieściami o pszczołach przedszkolaków z Przedszkola Nr 58.

Nasze warsztaty rozwijają w dzieciach i młodzieży postawę proekologiczną. Zajęcia florystyczne to nie tylko sposób, by stworzyć piękne dekoracje, to też pretekst, by porozmawiać o zasadach opiekowania się roślinami. A warsztat pszczelarski to coś więcej niż produkcja miodu, to poznawanie zwyczajów i roli pszczół. Przez praktykę i mądre opowieści prowadzących kształtujemy młodych wrocławskich ekologów.” – wyjaśnia Joanna Handziak-Buczko, kierownik projektu „Mój zielony DOM”.

Dzieci były zaczarowane, słuchały z otwartymi ustami, pełne skupienia.

Zresztą zobaczcie sami:

> Zdjęcia z warsztatów florystycznych i pszczelarskich

W dniach 4., 9., 10. listopada w warsztatach uczestniczyło ponad 100 dzieci. Przed nami kolejne – tym razem z ekobiżuterii i ekograffiti. Relacja już wkrótce na stronie internetowej projektu: www.mojzielonydom.cku.wroc.pl

Terenowe i stacjonarne warsztaty przyrodnicze to jedne z wielu działań organizowanych w ramach projektu „Mój zielony DOM”. Wśród innych możemy wymienić: wycieczki do placówek naukowo-dydaktycznych we Wrocławiu, koła zainteresowań: przyrodnicze, ekograffiti oraz przyrodnicze ekofoto, ekopikniki i ekofestyny, wykłady oparte na najnowszych badaniach naukowych z tematyki ekologii i ochrony przyrody, remonty i adaptacje sal w wybranych szkołach na potrzeby zorganizowania w nich pracowni przyrodniczych, florystyczno-przyrodniczych, odnawialnych źródeł energii, ścieżki przyrodnicze oraz laboratorium „Mój zielony DOM”.

Zachęcamy, by dowiedzieć się więcej o projekcie na: www.mojzielonydom.cku.wroc.pl oraz na: www.facebook.com/MojZielonyDOM

 Projekt „Mój zielony DOM” realizowany jest w okresie 01.06.2014 - 30.04.2017 r. Współfinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009 - 2014 oraz środków własnych Gminy Wrocław.

 Realizatorem projektu jest Centrum Kształcenia Ustawicznego we Wrocławiu z ramienia Departamentu Edukacji Gminy Wrocław.

 Powrót do Aktualności →