Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zadecyduj! Zagłosuj – Wrocławski Budżet Obywatelski 2016!

Opublikowano w 7 października 2016 przez admin

30 września, rozpoczęliśmy głosowanie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Potrwa do 10 października i to w tym czasie,  my – wrocławianie zadecydujemy jakie, spośród kilkuset projektów – rejonowych i ogólnomiejskich – będą realizowane i zmienią przestrzeń naszego miasta.

To nasza decyzja, na jakie inwestycje (na osiedlu, w bliskim sąsiedztwie, ale też odnoszące się do całego Wrocławia) przeznaczymy 25 mln z budżetu miasta.  Ważna, godna rozpowszechniania nowość tegorocznej edycji – głosować mogą wszyscy mieszkańcy, którzy ukończyli 16 lat!
Jak można zagłosować? Polecamy sposób elektroniczny poprzez prosty formularz na stronie www – www.wroclaw.pl/wbo.
Można też tradycyjnie –  papierowo. Karta do pobrania ze strony www oraz dostępna w punktach głosowania..
Punktów  jest 13.. Znajdują się w Centrach Obsługi Mieszkańca UM Wrocławia i wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej  (patrz – grafika)
Zachęcamy do aktywnego udziału w głosowaniu, a także poinformowania o tym fakcie bliskich,  znajomych, sąsiadów.
Informację można upubliczniać na Waszych stronach www, mediach społecznościowych czy wydrukować i rozwiesić w dostępnych miejscach.
Razem zmieniajmy  Wrocław!
To co najważniejsze:
• Termin: 30 września – 10 października
• Kto? Mieszkańcy Wrocławia od 16 roku życia
• Jak? Jednorazowo, na max 4 projekty z czego 2 ogólnomiejskie – bez względu na kwotę i 2 rejonowe – jeden duży do 750 tys. i jeden mały do 250 tys.
• Bez rejonizacji. Głosując na projekty rejonowe, głos można oddać na dwa projekty z różnych rejonów przy czym, nie ma znaczenia w jakim rejonie mieszka osoba głosująca.
• W jakiej formie? Elektronicznie www.wroclaw.pl/wbo oraz w formie papierowej
• Wyniki podamy do końca października 2016
Szczegółowe informacje na stronie www.wroclaw.pl/wbo + profil FB WBO – https://www.facebook.com/wroclawskibudzetobywatelski/


Powrót do Aktualności →