Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zamknięcie Punktu Informacyjnego Wrocławskiego Centrum Seniora i Przestrzeni Trzeciego Wieku

Opublikowano w 6 października 2020 przez admin

Wrocławskie Centrum Seniora informuje, że wraz z dniem 5. października 2020 roku Punkt Informacyjny Wrocławskiego Centrum Seniora i Przestrzeni Trzeciego Wieku zostały zamknięte do odwołania.

Działają telefony Seniora:

71 344 44 44 pn – pt godz. 9:00-15:00

888 999 335 pn – pt godz. 9:00-14:00

W trosce o Państwa zdrowie WCS informuje, że w związku z trwającą epidemią, zaleca się ograniczenie osobistych wizyt szczególnie w dużych skupiskach ludzi i przypominają o potrzebie zachowania ostrożności.

Według informacji Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów – duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, tj. zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

Przed zachorowaniem na infekcje wirusowe powinny się chronić zwłaszcza osoby starsze będące w grupie podwyższonego ryzyka.

Pamiętajmy szczególnie o utrzymaniu dystansu społecznego 1,5 m. zakładajmy maseczki ochronne, dbajmy o prawidłową higienę osobistą, unikajmy zatłoczonych miejsc (takich jak autobusy, apteki, sklepy).

Wrocławskie Centrum Seniora służy Państwu wsparciem i pomocną informacją w ważnych sprawach życia codziennego.

WCS udziela informacji telefonicznej dotyczącej: oferty miasta dedykowanej seniorom, kart seniora, placówek pomocowych, telefonów alarmowych, harmonogramu spotkań online organizowanych w WCS.

 

 Powrót do Aktualności →