Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zapraszamy na siódme spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. zwierząt w mieście

Opublikowano w 16 lutego 2017 przez admin

Zaproszenie, kierujemy przede wszystkim do wrocławskich organizacji, podmiotów publicznych i prywatnych, oraz grup środowiskowych, które koncentrują swoje działania we Wrocławiu na współegzystowaniu zwierząt i ludzi w naszym mieście. Termin: poniedziałek, 27 lutego 2017, w godz. 13:00 – 15:00.

Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65, sala konferencyjna
Idea, cel spotkań: Diagnoza i wymiana doświadczeń, spostrzeżeń dotyczących życia, funkcjonowania i kondycji zwierząt w środowisku dużego miasta.
Obecność zwierząt w społeczeństwie miejskim to kwestia zarówno zwierząt wolno żyjących, hodowanych i zamieszkujących w gospodarstwach domowych oraz dzikich. Jedne z nich umilają naszą codzienność, są wsparciem w naszym życiu inne bywają zagrożeniem. Zachowanie odpowiednich zasad współistnienia, bezpieczeństwa, pielęgnacji, zdrowia itp. to warunek konieczny, aby obecność zwierząt w mieście była odbierana jako pożyteczna i cenna. Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest dobra komunikacja i dialog pomiędzy miłośnikami i profesjonalistami zajmującymi się światem zwierząt oraz odpowiednimi służbami, organizacjami i mieszkańcami miasta.Główny temat spotkania: – kontynuacja
–        dyskusja o sytuacji i problemach społecznych opiekunów kotów wolno żyjących (status prawny, bezpieczeństwo, ewidencja, relacje społeczne)
–         rola organów administracji publicznej, rad osiedli, służb, instytucji i podmiotów pozarządowych oraz innych uczestników życia społecznego  w realizacji programu na rzecz ochrony zwierząt

Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu na adres:


Powrót do Aktualności →