Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zapraszamy na spotkanie we Wrocławskich Arkadach

Opublikowano w 12 lutego 2014 przez admin

Nie masz czasu lub nie lubisz urzędów? Już nie musisz przychodzić do ZUS żeby złożyć wniosek o niezaleganie ze składkami czy sprawdzić stan swojego konta emerytalnego. Teraz wystarczy ci dostęp do Internetu. W najbliższy piątek czekamy na Ciebie w Galerii Arkady we Wrocławiu.

Wystarczy dowód osobista żeby konsultanci ZUS założyli Twoje indywidualne konto od ręki na miejscu.

Nasz punkt mobilny PUE – Room  będzie zlokalizowany na poziomie -1 (obok Akwarium) w Galerii Arkady. Czekamy 14 lutego w godzinach 14.00-20.00

 Jesteś w sieci? Wpadnij do ZUS!

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) to zestaw nowoczesnych usług dla wszystkich klientów ZUS. Jej sercem jest portal internetowy pue.zus.pl. Dzięki tej wygodnej formie kontaktu z ZUS możemy zrealizować większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu – przez Internet. W ten sposób nie tylko dostajemy informacje o ubezpieczeniach, świadczeniach i płatnościach czy sprawdzamy wszelkie swoje dane zamieszczone na koncie w ZUS, ale także składamy i odbieramy dokumenty oraz rozliczamy składki (ePłatnik).

 Dla wszystkich klientów

Na portalu pue.zus.pl pomaga nam Wirtualny Doradca, który odpowiada na pytania z zakresu systemu ubezpieczeń społecznych, ZUS i samej PUE. Po rejestracji na pue.zus.pl i uwierzytelnieniu profilu PUE każdy użytkownik może m.in.: sprawdzić swoje dane zapisane na indywidualnym koncie w ZUS, śledzić stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia e-mail lub SMS, rezerwować wizyty w placówce ZUS,

 Dla przedsiębiorców

Moduł ePłatnik (internetowy odpowiednik programu Płatnik), umożliwia nam zgłoszenie do ubezpieczeń i rozliczenie składki

 Jak skorzystać z PUE

Najpierw należy zarejestrować się na portalu pue.zus.pl. Podczas rejestracji otrzymuje się login i wybiera hasło do własnego profilu PUE. Dla bezpieczeństwa danych, do których dzięki temu profilowi uzyskuje się dostęp, trzeba jeszcze potwierdzić swoją tożsamość i dopiero wtedy profil PUE zostaje aktywowany. Ci wszyscy, którzy posiadają profil zaufany ePUAP lub certyfikat kwalifikowany, mogą dokonać potwierdzenia tożsamości (uwierzytelnienia) już podczas rejestracji na portalu pue.zus.pl. Pozostali muszą w tym celu osobiście odwiedzić jednostkę ZUS.

Aby móc wysyłać do ZUS i odbierać z ZUS wnioski, pisma i inne dokumenty, trzeba mieć możliwość składania podpisu elektronicznego. Można w tym celu skorzystać z bezpłatnego profilu zaufanego ePUAP. Wystarczy złożyć wniosek o taki profil na www.epuap.pl i potwierdzić tożsamość w jednostce ZUS przy okazji uwierzytelniania profilu PUE.

Płatnicy składek, którzy chcą z modułu ePłatnik wysyłać dokumenty zgłoszeniowe i rozliczeniowe, muszą zgodnie z obecnymi przepisami posługiwać się podpisem elektronicznym weryfikowanym przy użyciu certyfikatu kwalifikowanego, którym mogą też podpisywać i inne wysyłane do ZUS dokumenty.

Nie tylko przez Internet czyli pomoc dla tych co nie mają dostępu do sieci

Także tym, którzy nie mają łącza internetowego lub są poza domem albo wolą kontakt bezpośredni, Platforma Usług Elektronicznych ułatwia życie – dzięki usługom telefonicznym i systemowi kierowania ruchem w placówkach ZUS.

System umożliwia także skorzystanie z rezerwacji wizyty dokonanej poprzez portal pue.zus.pl

Wiele można zrobić przez telefon. Numery infolinii:

801 400 987 dla tel. stacjonarnych

22 560 16 00 także dla tel. komórkowych

Z Platformy Usług Elektronicznych możecie Państwo skorzystać przez telefon w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT). Można tu zasięgnąć informacji (np. o danych zgromadzonych na indywidualnym koncie), zarezerwować wizytę w placówce czy złożyć niektóre wnioski, niewymagające podpisu elektronicznego. Przed przekazaniem jakichkolwiek spersonalizowanych informacji nastąpi uwierzytelnienie osoby dzwoniącej (niezbędne jest podanie identyfikatora i PIN). Część usług będzie dostępna przez 24 godziny na dobę za pośrednictwem automatycznego telefonicznego systemu informacyjnego.Powrót do Aktualności →