Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zaproszenie do udziału w II Krajowej Konferencji Otwartego Dialogu

Opublikowano w 12 czerwca 2017 przez admin

Zaproszenie do udziału w II Krajowej Konferencji Otwartego Dialogu, która odbędzie się w dniach 22-24 czerwca 2017 w Trzebnicy koło Wrocławia. Temat konferencji: „Pięć lat Otwartego Dialogu w Polsce – co osiągnęliśmy, dokąd zmierzamy?”“Otwarty Dialog” to system leczenia skoncentrowany na rodzinie i sieci społecznej pacjenta, stworzony w latach 80’ XX wieku w Finlandii.  Badania efektywności tego systemu w Zachodniej Laponii  wykazują, że w ciągu trzydziestu lat chorobowość na schizofrenię zmniejszyła się w tym regionie o 90%. Takich efektów nie uzyskano dotychczas nigdzie na świecie!
 
Zapraszamy osoby, które już pracują w Otwartym Dialogu i chcą dalej rozwijać swoje umiejętności. Mile będą też widziani ci, którzy dowiedzieli się o wyjątkowo skutecznym podejściu terapeutycznym i zapragnęli poznać jego zasady. Dlatego przygotowaliśmy kilka wykładów, które poprowadzą eksperci:: Mateusz Biernat (Kraków),  prof. Jacek Wciórka (Warszawa). dr n. med. Werner Schuetze (Berlin), lek. med. Izabela Ciuńczyk (Koszalin) i dr n.med. Cezary Żechowski (Warszawa).

Zapraszamy również osoby, które pragną dowiedzieć się więcej o planowanym, innowacyjnym projekcie PO WER 4.1  „Integracja usług zdrowotnych
i społecznych na rzecz osób z problemem zdrowia psychicznego”.

Ważnym elementem 2-dniowego spotkania będzie też czas spędzony poza salą wykładową – zależy nam na stworzeniu społeczności, która wzajemnie się wspiera i przez cały rok ma ze sobą kontakt.     

Termin zapisów upływa 15.06.2017, a więc zachęcam do podjęcia decyzji na TAK  i już teraz zapewnienie sobie miejsca na tegorocznym spotkaniu, w wybranym przez siebie zakresie.

Więcej informacji: http://otwartydialog.us3.list-manage1.com/track/click?u=6f9c3e01d24c8445ba31e2e72&id=df7541bf49&e=74b90d1672Powrót do Aktualności →