Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zaproszenie na Dni Seniora. Wspólnie pobijemy Rekord Polski!

Opublikowano w 30 sierpnia 2018 przez admin

Przyłączmy się do radosnego świętowania i pomóżmy pobić Rekord Polski w kategorii: największa liczba kapeluszy w jednym miejscu!

Już niedługo, bo 14 września, będziemy wspólnie obchodzić 10. jubileuszowe Dni Seniora, które co roku przepełnione są wieloma różnorodnymi wydarzeniami.  Zgodnie z tradycją w dniu Inauguracji seniorzy z całej Polski wezmą udział w barwnym Marszu Kapeluszy. Zeszłoroczny wynik Kapeluszowego Rekordu Wrocławia to 1493 kapelusze! W tym roku zdecydowaliśmy się podnieść poprzeczkę, planujemy pobić Rekord Polski w kategorii: największa liczba kapeluszy w jednym miejscu! Wydarzenie to będzie miało miejsce na placu Nowy Targ i rozpocznie się o godzinie 9:00 rejestracją uczestników. Serdecznie zapraszamy do wspólnego, międzypokoleniowego świętowania wszystkich sympatyków tej wyjątkowej inicjatywy.

Tym, co charakteryzuje biorących udział w jesiennym święcie seniorów, jest kapelusz. Zachęcamy do przyjścia na pl. Nowy Targ w kapeluszu lub innym nakryciu głowy – meloniku, cylindrze, toczku, sombrero. Kapelusze mogą być wykonane z różnych tworzyw, urozmaicone wzorami lub dodatkami, mogą być eleganckie, konwencjonalne, słomkowe a nawet wykonane z materiałów “recyklingowych” – folii aluminiowej czy kubków jednorazowych.

Do udziału w Dniach Seniora zapraszamy osoby w każdym wieku, z całej Polski, a także świata. W roku 2017 gościliśmy – między innymi – seniorów z Australii i Niemiec. Wierzymy, że w tym roku także będzie radośnie, międzypokoleniowo i międzynarodowo. Bądźcie z nami, z seniorami!

Przebieg Inauguracji Dni Seniora – Wrocław 2018, 14 września

Po rejestracji na pl. Nowy Targ uczestnicy wezmą udział w Marszu Kapeluszy, którego metą jest Rynek – scena na placu Gołębim. Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach Inauguracji Dni Seniora jest bezpłatny.

  • Bicie Kapeluszowego Rekordu Polski, godz. 9:00 – 10:30, pl. Nowy Targ
  • Marsz Kapeluszy, godz. 10:30 -11:00, pl. Nowy Targ – ul. Kotlarska –– ul. Szewska – ul. Kurzy Targ – Rynek, scena na pl. Gołębim
  • Przekazanie symbolicznych kluczy przez Prezydenta Wrocławia dla Króla i Królowej Seniorów, godz. 11:00, Rynek, scena na pl. Gołębim
  • Wręczenie nagród w konkursach, godz. 11:30, scena na pl. Gołębim

1)  stylizacja historyczna – ogólnopolski konkurs dla seniorów

2)  najdłuższe włosy – ogólnopolski konkurs międzypokoleniowy

3)  najdłuższe wąsy – ogólnopolski konkurs międzypokoleniowy

  • Wręczenie statuetek „Przyjaciel Seniorów”, godz. 11:45, scena na pl. Gołębim
  • Koncert Czerwonych Gitar, godz. 12:00, scena na pl. Gołębim

Zapraszamy serdecznie na wszystkie wydarzenia w ramach Dni Seniora – Wrocław 2018, a w ramach oczekiwań zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami – termin nadsyłania zgłoszeń mija 7 września.

Strona Wrocławskiego Centrum Seniora wraz ze szczegółami dotyczącymi konkursów oraz harmonogramem Dni Seniora – Wrocław 2018: seniorzy.wroclaw.pl/v_dni-senioraPowrót do Aktualności →