Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zaproszenie Na Finał Lata W Teatrze

Opublikowano w 23 sierpnia 2022 przez admin

W drugiej połowie sierpnia wrocławskie Stowarzyszenie Kolektyw Kobietostan prowadzi na terenie Zakładu Poprawczego w Zawierciu projekt LATO W TEATRZE, w którym udział biorą wychowanki Zakładu i Schroniska. Uczestniczki projektu przez dwa tygodnie wspólnie z artystkami prowadzącymi tworzą własne teksty, choreografię, muzykę, kostiumy oraz scenografię, które złożą się na podsumowujący cały proces spektakl teatralny zatytułowany GRZECZNE.

Tekstami literackimi, które towarzyszą uczestniczkom w tej podróży, są „Grzeczna” Gro Dahle i Sveina Nyhusa – barwna opowieść o Lusi, która „była grzeczna, tak grzeczna, że pewnego dnia zniknęła” – oraz fragmenty „Kieszonkowego atlasu kobiet”  Sylwii Chutnik. Oba wybrane konteksty literackie poruszają tematykę kobiecego sprawstwa, poczucia własnej wartości, rozpoznawania swoich granic, asertywnego komunikowania oraz poszanowania przestrzeni innych osób.

Warsztatom artystycznym towarzyszą warsztaty psychologiczne:
– z komunikacji bez przemocy,
– wyznaczania granic czy wyrażania złości,
– dopełniające całe doświadczenie.

Serdecznie zapraszamy Państwa w sobotę 27 sierpnia o godz. 17.00 na podsumowujący ten niezwykły proces spektakl teatralny zatytułowany GRZECZNE, który zaprezentowany zostanie w przestrzeni Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod adresem kontakt@kobietostan.pl w celu wpisania na listę gości i wystawienia przepustki do wejścia na teren Zakładu.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/381764084034250

Projekt realizowany jest w ramach LATA W TEATRZE, programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanego ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Powrót do Aktualności →