Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ZAPROSZENIE NA PIKIETĘ W OBRONIE PRAW KOBIET

Opublikowano w 8 kwietnia 2016 przez admin

W imieniu oddolnej grupy Dziewuchy Dziewuchom Wrocław zapraszamy do udziału w pikiecie ODZYSKAĆ WYBÓR, która rozpocznie się w najbliższą sobotę, 09.04.2016 o godz. 14:00 na pl. Solnym.

Sobotnia demonstracja jest odpowiedzią wrocławianek na ogólnopolskie protesty przeciwko zaostrzaniu ustawy antyaborcyjnej. Po nagłośnieniu takich planów postanowiłyśmy działać i zorganizowałyśmy się oddolnie w grupie Dziewuchy Dziewuchom Wrocław. Jest nas już ponad 2,5 tysiąca, choć tydzień temu jeszcze się nie znałyśmy. Współpracujemy z ogólnopolską siecią Dziewuch.

Bezpartyjność i porozumienie ponad podziałami
Występujemy jako inicjatywa społeczna, zryw osób prywatnych, nie zrzeszając się z partiami politycznymi. W sprawach tak fundamentalnych, jak prawa i równość kobiet nie ma miejsca i zgody na przepychanki.

Dlatego tez uczestników należących do ugrupowań politycznych prosimy, aby na pikiecie pojawiały się jedynie transparenty nawiązujące do tematu demonstracji, z logo zajmującym max. 10%

Dlaczego prostestujemy?
Wychodzimy na ulicę, bo nie godzimy się na to, aby o naszych ciałach i życiu decydował ktoś inny, niż my same. Prawo do aborcji to oddanie decyzji – czy urodzić dziecko – osobie, która to dziecko urodzi i będzie wychowywać oraz utrzymywać. Wiele kobiet – wbrew wszystkim przeciwnościom – postanawia urodzić. Natomiast te zdesperowane, przerwą ciążę bez względu na wszystko. Prawo do aborcji ma bowiem   znaczenie symboliczne – pokazuje, że kobieta jest podmiotem, a nie tylko narzędziem w rękach innych.

Jeśli nowa ustawa wejdzie w życie, kobiety całkowicie stracą i tak okrojone już prawo, znosząc pozwolenie na aborcję w przypadku ciąży z gwaltu, zagrożenia życia i zdrowia matki lub przy nieuleczalnej chorobie płodu. Ich życie oraz zdrowie będą zagrożone. Sprzeciwiamy się temu zakazowi, domagając się pełnych praw dla kobiet oraz uznania naszej autonomii i człowieczeństwa.

Jak do nas dołączyć
Zapraszamy do udziału oraz udostępniania eventu na Facebooku: ODZYSKAĆ WYBÓR oraz włączania się w działania Grupy Dziewuchy Dziewuchom Wrocław.
———-
kontakt dla mediów: 537 464 413, dziewuchy.dziewuchom.wroclaw@gmail.comPowrót do Aktualności →