Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zaproszenie na Rowerowy Peleton

Opublikowano w 31 sierpnia 2017 przez admin

Stowarzyszenie Promocji i Sportu FAN serdecznie zaprasza do udziału w Rowerowym Peletonie organizowanym w ramach 11. Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Rowerowy Peleton odbędzie się 23 września br. w godzinach 09:00-15:00.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Hasłem przewodnim wydarzenia, podobnie jak w roku ubiegłym jest: „Wybierz zdrowie. Jedź z nami!”. Projekt „Rowerowy Peleton” współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.
Kolejna edycja peletonu ruszy z Polany Karłowickiej przy boisku wielofunkcyjnym i ulicami Wrocławia przejedzie na Wyspę Słodową. Trasa w tej chwili jest dopracowywana i poznamy ją za jakiś czas, zakładana długość trasy 12 km. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia będą na bieżąco umieszczane na stronie Stowarzyszenia oraz w wydarzeniu na facebook-u.
Kto może zostać uczestnikiem?
Zgłosić się może każdy. Zachęcamy do udziału osoby indywidualne oraz rodziny, grupy szkolne czy kluby seniora. Nie ma ograniczeń wiekowych, jednak osoby poniżej 18 roku życia muszą dostarczyć zgodę rodziców lub opiekuna. Natomiast osoby poniżej 16 roku życia mogą wziąć udział tylko pod opieką rodzica lub upoważnionego opiekuna.
Udział w imprezie jest bezpłatny. Każdy uczestnik, który zgłosi się przez formularz elektroniczny otrzyma: pamiątkowy numer uczestnika peletonu, wodę oraz niespodzianki o nich więcej szczegółów niebawem.
Jakie są zasady bezpieczeństwa?
Każdy uczestnik powinien posiadać sprawny rower, odpowiednio wyposażony zgodnie z obowiązującymi przepisami. W czasie udziału w peletonie zabrania się ścigania, a uczestnikom zaleca się przejazd w kasku rowerowym. Nad bezpieczeństwem przejazdu panują przeszkoleni wolontariusze i przedstawiciele organizatora w asyście Policji.
Przejazd odbywa się drogami publicznymi, zgodnie z zasadami ruchu drogowego tj. prawą stroną jezdni. Zabrania się jazdy bez trzymania, co najmniej jednej ręki na kierownicy roweru oraz nóg na pedałach, zajeżdżania drogi innym uczestnikom rajdu i użytkownikom drogi, zwalniania lub zatrzymywania bez uzasadnionej przyczyny, wjeżdżania na chodniki utrudniając poruszanie się pieszym.
Jakie są nagrody?
Planowane jest losowanie nagród po zakończeniu peletonu w czasie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej. Dodatkowo nagrodzeni zostaną: najstarszy uczestnik peletonu, najmłodszy uczestnik peletonu jadący samodzielnie, najmłodszy uczestnik peletonu jadący z rodzicem [w przyczepce lub foteliku]. A także najliczniejsze grupy: szkolna i rodzinna.

ZapisyPowrót do Aktualności →