Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zaproszenie na XXXI spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. zwierząt

Opublikowano w 7 października 2019 przez admin

Urząd Miejski Wrocławia / Departament Prezydenta / Biuro Wrocław bez barier / Rzecznik ds. Dialogu Społecznego serdecznie zapraszają na trzydzieste pierwsze spotkanie Grupy Dialogu Społecznego ds. zwierząt w mieście.

Zaproszenie, kierowane jest przede wszystkim do wrocławskich organizacji, podmiotów publicznych i prywatnych oraz grup środowiskowych, które koncentrują swoje działania we Wrocławiu na współegzystowaniu zwierząt i ludzi w naszym mieście.

Termin: poniedziałek, 14 października 2019, w godz. 13:00 – 15:00
Miejsce: Sektor 3, ul. Legnicka 65,

Tematami spotkania będą:

  • prezentacja stowarzyszenia „Fauna i Flora”,
  • sterylizacja kotów wolno żyjących.

Idea, cel spotkań: Diagnoza i wymiana doświadczeń, spostrzeżeń dotyczących życia, funkcjonowania i kondycji zwierząt w środowisku dużego miasta.

Obecność zwierząt w społeczeństwie miejskim to kwestia zarówno zwierząt wolno żyjących, hodowanych i zamieszkujących w gospodarstwach domowych oraz dzikich. Jedne z nich umilają naszą codzienność, są wsparciem w naszym życiu inne bywają zagrożeniem. Zachowanie odpowiednich zasad współistnienia, bezpieczeństwa, pielęgnacji, zdrowia itp. to warunek konieczny, aby obecność zwierząt w mieście była odbierana jako pożyteczna i cenna. Do osiągnięcia tego celu niezbędna jest dobra komunikacja i dialog pomiędzy miłośnikami i profesjonalistami zajmującymi się światem zwierząt oraz odpowiednimi służbami, organizacjami i mieszkańcami miasta.
Potwierdzenie udziału w spotkaniu należy przesłać na adres:
dominik.golema@um.wroc.pl

Grupy Dialogu Społecznego (GDS):  Ideą tematycznych (obszary zgłaszane przez organizacje), mieszanych grup (NGO –  pracownicy UM Wrocławia) jest prowadzenie dialogu, diagnoza, ale też rozwiązywanie problemów, poprawa efektywności działania i współpracy w różnych obszarach życia społecznego we WrocławiuPowrót do Aktualności →