Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zdrowe żywienie dzieci – nowy projekt WCRS

Opublikowano w 28 września 2020 przez admin

Nasycamy zdrowiem to nowy projekt Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Jego celem jest pomoc w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz poszerzaniu wiedzy na ich temat. Projekt adresowany jest przede wszystkim do rodziców najmłodszych wrocławian, dzieci w wieku od 3 do 10 lat.


Projekt Nasycamy zdrowiem powstał jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie tematyką zdrowego odżywiania, przygotowywania pełnowartościowych posiłków, które są smaczne i zdrowe. W projekcie Nasycamy zdrowiem odbiorcy znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu komponowania zdrowych posiłków. Będą mogli także rozwiać swoje wątpliwości związane z żywieniem dzieci w różnym wieku. Rzetelność przekazywanych informacji ma dla organizatorów pierwszorzędne znaczenie, szczególnie gdy weźmie się pod uwagę sprzeczności, które można znaleźć w Internecie czy mediach.
7 i 8 października odbędą się pierwsze webinary projektu Nasycamy zdrowiem. Prowadzić je będzie psychodietetyk Małgorzata Talaga-Duma, która opowie o roli zbilansowanych posiłków w diecie dzieci. Pomoże także rozwikłać problematyczne kwestie, z którymi często stykają się rodzice:

  • jak wspierać dzieci z radzeniu sobie z pokusami,
  • praktyczne porady o tym, jak ograniczyć ilość cukru w diecie i ile cukru powinno być w dziecięcym jedzeniu, jakie zdrowe zamienniki stosować oraz jak unikać podjadania,
  • wspólna analiza składu popularnych produktów żywnościowych wraz z rozmową o tym, jakie pozycje są szkodliwe lub zbędne, a które powinny znaleźć się z na etykiecie.

Udział w webinarze jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy na stronie.

W późniejszym czasie planowane są także warsztaty gotowania online w małych grupach. Prowadzone będą przez dietetyka w czasie rzeczywistym. To okazja, by przećwiczyć przygotowywanie zdrowych i pożywnych dań dostosowanych do wieku i zapotrzebowania energetycznego dziecka.

Więcej informacji na ten temat wkrótce na kanałach WCRS.Powrót do Aktualności →