Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Zdrowe Żywienie Małych Wrocławian – podpisz petycję!

Opublikowano w 18 czerwca 2014 przez admin

Zdrowe Żywienie Małych Wrocławian to inicjatywa Aktywnych Rodziców. Celem jest wprowadzenie przez Urząd Miasta Wrocławia jednolitego PROGRAMU obowiązującego we wszystkich wrocławskich żłobkach, przedszkolach i szkołach, który zagwarantuje zdrowe żywienie naszych dzieci.

Od wielu miesięcy analizujemy wrocławskie stołówki. I tyle samo czasu próbowaliśmy lokalnie, każdy w swoim przedszkolu czy szkole wprowadzić choćby minimalne zmiany. Niestety Rodzic w zderzeniu ze szkołą, często napotyka na tak silny opór, że albo się poddaje, zmienia szkołę, albo walczy.

Niestety jedzenie w stołówkach dla dzieci to często słodycze, gotowe przekąski, obiady na słodko, sosy i zupy w proszku, garmażerka, przytłaczająca ilość potraw smażonych, surówki z octem, wędliny najgorszej jakości.

Nie zgadzamy się z takim sposobem żywienia dzieci w stołówkach, zarówno tych z kuchniami własnymi, jak i cateringowymi. Nie zgadzamy się by stawka żywieniowa była wydawana na produkty gotowe: słodkie deserki, zapychacze, słodycze, czy bardzo drogie mrożone owoce i warzywa, mrożone kompoty, sosy i zupy w sezonie.

Domagamy się racjonalnego i odpowiedzialnego gospodarowania finansami. Oczekujemy placówek przyjaznych rodzicom, transparentnych w działaniu, chętnych do współpracy, otwartych na zmiany.

Chcemy zwrócić uwagę dorosłych na jadłospisy i zawartość talerzy dzieci. Przecież to tak ważne, aby od najmłodszych lat wytworzyć dobre nawyki żywieniowe, które będą owocować zdrowym i prawidłowym rozwojem umysłowo-fizycznym dziecka.

Próbujemy dotrzeć do jak największej liczby Wrocławian i nie tylko Wrocławian, (na fb powstają bliźniacze strony z innych miast: Kielce, Szczecin, Warszawa)

Potrzebujemy wsparcia! Naszym celem jest by dzieci jadły posiłki przyrządzone ze zdrowych, świeżych produktów od lokalnych producentów, a nie żywność wysokoprzetworzoną od globalnych koncernów.

Zapraszamy na nasz facebook: www.facebook.com/zdrowezywieniemalychwroclawian
i na www.aktywni-rodzice.pl, gdzie publikujemy nasze analizy jadłospisów, faktur zakupowych za żywność i przetargów.

Zbieramy podpisy pod petycją do Prezydenta Wrocławia www.petycje.pl/10552. Każdy podpis się liczy.

Dołączcie do nas!!
Zapraszamy:)

Aktywni Rodzice
aktywni-rodzice@wp.plPowrót do Aktualności →