Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

„Zdrowo na sportowo” – wrocławscy uczniowie walczą o medal „Asów Zdrowia”

Opublikowano w 11 czerwca 2015 przez admin

Jakie substancje odżywcze ma pączek? Czym jest kuchnia molekularna? Jak działa ludzkie serce? Tego dowiedzą się wrocławscy uczniowie już 22 czerwca w Hali Stulecia podczas czwartej edycji Olimpiady „Asy Zdrowia”.

Oprócz udziału w ciekawych doświadczeniach i eksperymentach chemicznych czeka ich walka o medal w ośmiu dyscyplinach sportowych. A wszystko to po, by nauczyć się odpowiedzialności za własne zdrowie oraz odkryć uroki aktywności fizycznej.

„Zdrowo na sportowo” to hasło kolejnej międzyszkolnej imprezy sportowej organizowanej w ramach miejskiego projektu „Szkoła w formie”. Jej głównym celem jest promowanie aktywności fizycznej w życiu codziennym oraz budowanie u uczniów poczucia odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych. W trakcie przygotowanych zmagań sportowych, pokazów edukacyjnych, zajęć tanecznych i konkursów dzieci dowiadują się, dlaczego warto być aktywnym oraz przekonują się, że ruch to nie tylko zdrowie, ale też świetna zabawa.

W Hali Stulecia szkoły zmierzą się w konkurencjach takich jak: piłka nożna, unihokej, tchoukball, streetball, ringo, dwa ognie, przeciąganie liny, bule. Chętni przeprowadzą sekcję serca oraz wezmą udział w doświadczeniach chemicznych, badaniach składu ciała, quizach i zagadkach, testach sprawnościowych, warsztatach tanecznych, zajęciach karate i kung-fu. Imprezę umilą występy artystyczne.

Każdy z uczestników może liczyć na upominki w ramach akcji „Zbieraj punkty, łap nagrody”. Dla szkoły, która uzyska największą sumę punktów, przewidziana jest nagroda główna w postaci trzydniowej wycieczki do Kotliny Kłodzkiej. Zgłoszenia placówek przyjmowane są do 16 czerwca poprzez wypełnienie formularza na stronie szkolawformie.pl.

Szczegóły na: szkolawformie.pl oraz facebook.com/szkolawformie

Organizatorem Olimpiady „Asy Zdrowia” jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia we współpracy z partnerami.

Program finansowany przez Miasto Wrocław.Powrót do Aktualności →