Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Znamy finalistów plebiscytu: 30 Kreatywnych Wrocławia 2018

Opublikowano w 5 września 2018 przez admin

Są wśród nich rekiny biznesu i wschodzące gwiazdy. Wynalazcy i artyści. Ludzie pełni pasji i odwagi. Przebojowi, inteligentni, z głowami pełnymi świeżych pomysłów. Już po raz czwarty miasto Wrocław i portal miejski www.wroclaw.pl wyróżniają najbardziej nowatorskich i nieszablonowych mieszkańców w plebiscycie „30 Kreatywnych”.

Tradycyjnie finalistów plebiscytu wybierano z setek zgłoszeń nadesłanych przez wrocławian. Dzisiaj mamy zaszczyt ich zaprezentować. Każda z tych opowieści jest świadectwem siły kreatywności i umiejętności podejmowania ryzyka, tak aby zmieniać świat na lepsze. Mamy nadzieję, że będą one dla wielu inspiracją do podejmowania coraz śmielszych wyzwań.

Sylwetki laureatów, podobnie jak w latach ubiegłych prezentujemy w specjalnym serwisie poświęconym „30 Kreatywnych”(https://www.wroclaw.pl/30-kreatywnych-wroclawia/2018/). Opowiadają tam o swoich sukcesach, wyzwaniach i roli Wrocławia w ich życiu. Tym razem przebudowaliśmy strukturę serwisu, tak aby była jeszcze bardziej przyjazna i atrakcyjna dla Czytelników.

Osoby zgłaszane w plebiscycie„30 Kreatywnych Wrocławia”2018 nominowane były w czterech kategoriach:

·        Kultura/sztuka/dizajn

·        Nauka

·        Biznes

·        Społeczeństwo/miasto

W finale kategorii Kultura/sztuka/dizajnznaleźli się m. in. utytułowane reżyserka młodego pokolenia Jagoda Szelc, studio projektowe BUCK.STUDIO, czy wrocławskie Centrum Technologii Audiowizualnych CeTa współpracujące przy produkcji „Loving Vincent”.

Za dokonania naukowe wyróżniliśmy m.in. znanego na świecie chemika – profesora Marcina Drąga z Politechniki Wrocławskiej, pracującą nad „eliksirem młodości” Katarzynę Kornicką z Uniwersytetu Przyrodniczego. Wśród laureatów tej kategorii jest też Pracownia Poprawnej Polszczyzny z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wśród ludzi biznesu nagrodzeni zostali m.in. twórcy kultowej gry „Let`s Fish” i pomysłodawca wypożyczalni skuterów elektrycznych Go Scooter. Są też twórcy startupu ada.place wykorzystujący sztuczną inteligencję.

W ostatniej kategorii na laury zapracowało m.in. Stowarzyszenie Grupa z Pasją ze Swojczyc, Jan Piontek pomysłodawca „społecznych lodówek” oraz aktywiści z Fundacji Ukraina.

W poprzednich edycjach plebiscytu wyróżnieni zostali m.in. Michał Sadowski, założyciel Brand24, PWR Racing Team, który podbija świat swoimi bolidami, Olgę Malinkiewicz, fenomen w dziedzinie fizyki, ale także aktywiści miejscy, muzycy, inżynierzy, innowatorzy, designerzy i wielu, wielu innych.

Plebiscyt cieszył się ogromną popularnością a serwisy poświęcone „kreatywnym” w poprzednich trzech edycjach wygenerowały ponad 2,7 miliona odsłon. Wszyscy finaliści odbiorą swoje statuetki podczas uroczystej gali, która planowana jest na 13 września.

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością wszystkich tegorocznych „kreatywnych” na stronie https://www.wroclaw.pl/30-kreatywnych-wroclawia/2018/
Poprzednie edycje dostępne tutaj  https://www.wroclaw.pl/30-kreatywnych-wroclawia/

Osoby do kontaktu:
Janusz Krzeszowski
+48 603 899 880
janusz.krzeszowski@araw.pl

Adrian Staniszewski
+48 727 507 400
adrian.staniszewski@araw.plPowrót do Aktualności →