Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Żółty Marsz Życia Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Opublikowano w 17 maja 2013 przez admin

sektor3_polanadziei

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci po raz trzeci organizuje Pola Nadziei na Dolnym Śląsku. Od ubiegłego weekendu we Wrocławiu odbywają się akcje finałowe tegorocznych Pól Nadziei. Najbliższy weekend będzie bardzo żółty i radosny. I ma być słońce!

W niedzielę 19 maja o 15.00 spotykamy się w radosnym Żółtym Marszu Życia. Żółty korowód ruszy spod Muzeum Narodowego w kierunku Hali Stulecia. Szkoły podstawowe z Tyńca Małego i Kobierzyc ułożyły piosenkę marszową, którą wszyscy będziemy śpiewać. Będą balony, szczudlarze, gorące rytmy bębnów Os Loucos, a na finał niespodzianka!

Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu w dobrej sprawie. Dla wielkich rzeczy, małe gesty.

sektor3_polanadziei1
Pola Nadziei to międzynarodowy program, którego celem jest pozyskanie pieniędzy na rzecz hospicjów i pomoc ludziom terminalnie chorym. Jednocześnie jest to szeroka i długotrwała akcja edukacyjna propagująca poczucie wspólnoty i solidarności z potrzebującymi, rozwijająca odruchy pomocy i empatii wobec chorych.

sektor3_polanadziei2

Akcja rozpoczyna się jesienią od sadzenia żonkili – kwiatów już od starożytności symbolizujących nadzieję oraz zwycięstwo życia nad śmiercią. 150 placówek na terenie Dolnego Śląska obsadziło swoje rabatki. W czasie kiedy kwiaty rosną w szkołach i przedszkolach trwa akcja edukacyjna dotycząca bezinteresownej pomocy oraz rozwoju wolontariatów szkolnych. Pracownicy i wolontariusze Fundacji spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przybliżyć im sferę pomagania oraz empatii, aby wykształcić społeczną wrażliwość i przyszłych filantropów działających na rzecz lokalnej społeczności. Od września udało się zaszczepić tę ideę 2 520 młodym ludziom.

www.hospicjum.wroc.pl

sektor3_polanadziei3Powrót do Aktualności →