Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

1 maja, JUŻ DZISIAJ!, rusza Nabór II W ramach Mikrograntów!

Opublikowano w 1 maja 2021 przez admin

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella czekają na pomysły mieszkańców i mieszkanek Wrocławia w kolejnym w 2021 roku naborze wniosków!

Przypadający na lato i wczesną jesień Nabór II, to świetny czas na działania w plenerze. Szukajcie zielonych, rekreacyjnych, możliwych do wypełnienia inicjatywami, przestrzeni wokół siebie! Czym zaskoczycie tym razem? Warsztatami plenerowymi nad Widawą, grą miejską na Jagodnie a może pokazami w parku na Hubach? Macie pomysł, jak wziąć miasto w swoje ręce? 2020 i początek 2021 roku przećwiczyły nas w działaniu w każdych warunkach – „na żywo”, online czy „hybrydowo”.

Wiemy, że dla wrocławian i wrocławianek nie ma takiej trudności, której wspólnymi siłami nie jesteśmy w stanie przy organizacji lokalnej inicjatywy pokonać. Dlatego z niecierpliwością czekamy na nowe pomysły!

Propozycje projektów w naborze możecie zgłaszać od 1 do 15 maja w jednej z trzech ścieżek:

 1. dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, czyli wszystkich pełnoletnich wrocławian i wrocławianek
 2. dla organizacji pozarządowych – skierowanej do NGOsów do 5 lat działalności lub takich których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 000 zł brutto
 3. dla nieformalnych grup młodzieżowych, czyli osób między 13 a 21 rokiem życia

JAKIE PROJEKTY MOŻECIE ZGŁASZAĆ?
Jak zawsze czekamy na wasze pomysły na działania z zakresu animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym, które realizowane będą na terenie Wrocławia!
Projekty w Mikrograntach młodzieżowych i NGO realizować będzie można do końca września. Z kolei w ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych działania będą mogły trwać do końca października.

Planujcie działania o nieco mniejszym niż zazwyczaj kalibrze – co pozwoli na ich realizację w odpowiedzialny i rozsądny sposób. Myślcie o inicjatywach „skrojonych” na obecne czasy i warunki, w których nie należy gromadzić się w większych grupach, trzeba za to pamiętać o wspólnym bezpieczeństwie, w tym o zakrywaniu ust i nosa.

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki, a także pomoc w kwestiach administracyjnych, organizacyjnych, prawnych, promocyjnych i logistycznych.
Czekamy na Wasze propozycje!

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY PISANIA PROJEKTÓW:

PRZYDATNE DOKUMENTY 
Wszystkie szczegóły, terminy oraz dokumenty niezbędne do przygotowania się do naboru (regulaminy, wzory wniosków, materiały pomocnicze) dostępne są na stronach poszczególnych ścieżek:

 • Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/Mikrogranty
  Kontakt: mikrogranty@strefakultury.pl
 • Mikrogranty NGO:
  www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo
  Kontakt: mikrograntyngo@sektor3.wroclaw.pl
 • Mikrogranty młodzieżowe: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe
  Kontakt: mikrograntymlodziezowe@sektor3.wroclaw.pl

Znajdziecie nas również na:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty
www.instagram.com/mikro.granty
DO ZOBACZENIA W MIEŚCIE!Powrót do Aktualności →