Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

10 LAT ŻYWEJ BIBLIOTEKI WROCŁAW

Opublikowano w 7 czerwca 2017 przez admin

 Żywa Biblioteka Wrocław, 9-10 czerwca 2017, 12.00-20.00. W dniach 9-10 czerwca 2017 w godz. 12.00 – 20.00 odbędzie się dwudziesta piąta edycja projektu Żywa Biblioteka Wrocław. Do Mediateki [pl. Teatralny 5] będzie mógł przyjść każdy mieszkaniec Wrocławia i wypożyczyć na rozmowę przedstawiciela/kę mniejszości kulturowej, etnicznej, religijnej, społecznej itp.

Aby porozmawiać z Żywą Książką będzie musiał być zarejestrowany przez Bibliotekarzy – wolontariuszy, którzy po zapisaniu czytelnika wydadzą mu kartę biblioteczną. Wypożyczenia będą odbywać się na terenie Mediateki, a czas rozmowy będzie ograniczony do 30 minut. Żywe Książki, które będą dostępne do wypożyczeń: Ateista, Os. która wyszła z bulimii i anoreksji, Były Więzień, Feministka, Freeganin, Gej, Hindus, Osoba HIV +, Mama geja, Muzułmanin, Muzułmanka, Niemiec, Os. Transpłciowa, Os. Chora na schizofrenię, Os. Ciemnoskóra, Os. Głuchoniewidoma, Os. Która wyszła z uzależnienia, Para homoseksualna, Romka, Syryjczyk, Trzeźwy Alkoholik, Ukrainiec, W-skers, Weganka, Sikh, Mama dziecka niepełnosprawnego, Para z dużą różnicą wieku, Policjantka, Amerykanin. Celem projektu Żywa Biblioteka jest wzrost świadomości i wiedzy Wrocławian na temat mniejszości kulturowych, religijnych, etnicznych, społecznych i innych oraz problemów, z jakimi spotykają się te osoby żyjąc we Wrocławiu.

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE JUBILEUSZOWI 1-16/06 – wystawa „Rozmowa po rozmowie” Plac Solny 8/06, 18.00 – pokaz filmu „The Human Library” / „Żywa Biblioteka” w reż. Xuban Intxausti / Kino Nowe Horyzonty [obowiązują wejściówki] film z napisami po polsku i angielsku 10/06 12.00-18.00 – Żywobiblioteczny Tramwaj / Mediateka – ZOO Serdecznie zapraszamy do rozmów z Żywymi Książkami i do udziału w wydarzeniach towarzyszących. Wszystkie imprezy są bezpłatne. Organizator: Stowarzyszenie Diversja MBP Mediateka Żywa Biblioteka jest współfinansowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu. Wydarzenia towarzyszące odbywają się dzięki finansowemu wsparciu Żywej Biblioteki Wrocław przez jej sympatyków. www.zywabiblioteka.pl https://www.facebook.com/ZywaBiblioteka Kontakt: dorota@incontro-training.orgPowrót do Aktualności →