Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

14. Noc Nadodrza

Opublikowano w 8 grudnia 2016 przez admin

Kolejne wielkie święto Nadodrza potrwa od południa do północy 10 grudnia. Przez 12 godzin Nadodrzańskie galerie, pracownie i kawiarnie celebrować będą XIV edycję Nocy Nadodrza. Tym razem uczestników czekają różne atrakcje zapewnione przez aż 49 miejsc.

W tej edycji Nocy Nadodrza bierze udział rekordowa ilość miejsc. Do północy i dłużej odwiedzać będzie można 49 różnych lokalizacji.


O godzinie 13:00 pod muralem na rogu Cybulskiego i Pomorskiej odbędzie się premiera aplikacji mobilnej AReal, zrealizowanej w ramach ESK 2016, w programie Futu Wro Miasto Przyszłości.
Będzie to pierwszy slam poetycki na muralu.

W Krzywym Kominie odbędzie się otwarcie dwóch wystaw: KIDS DESIGN SPACE oraz Laboratorium Designu i Sztuki. Od rana odbędą się warsztaty, spotkania z projektantami, artystami i rzemieślnikami. W samo południe – rozmowy przy drugim śniadaniu: „KULTURA, KREATYWNOŚĆ, EDUKACJA”.

Do Macondo zapraszamy na wystawę „Księga skarg i zażaleń”. W szkole tańca Just Move przez cały dzień trwać będą warsztaty taneczne latynoskich tańców za symboliczną opłatę, między innymi brazylijski zouk, salsa i reggeaton.

Od 18:00 do 21:00 w Towarzystwie Kultury Czynnej przy ul. Paulińskiej odbędą się premierowe pokazy filmu o osiedlaniu się po wojnie na ziemiach zachodnich, autorstwa Dariusza Orwata i monodramy na podstawie wspomnień W. Szczeciniaka „Faszystowska mać” i „Usiebie” na podstawie wspomnień Niemców pozostałych w Polsce po 1945 w reżyserii Jerzego Weltera.

W hostelu Hart odbędą się targi rzemiosła i artystów „Jedną Sztukę Proszę”, a także wystawa prac Matyldy Kotlińskiej i Izabeli Wądołowskiej, a także otwarcie nowego muralu na Dziedzińcu Artystycznym autorstwa Cruse. O 19:00 odbędzie się premiera 35. numeru Magazynu Materiałów Literackich Cegła pod tytułem „Hotelowa Cegła Skarg i Zażaleń” w której zebrano wiersze i prozy charakteryzujące się dużym poziomem narzekania

W Naturze Rzeczy odbędą się warsztaty naturalne – produkcji kosmetyków, świec i tworzenia „małego ogrodu w szkle”.

W Znasz Ich Cafe Bistro od 19:00 do 23:00 dwa koncerty: The Tactopers i Der Slapstick Tod, którzy swoją muzykę opisują enigmatycznie jako „taneczno-żałobną”. Przed samą północą performens kolektywu „ŻÓŁĆ”.

Szczegółowy program dostępny na stronie www.lokietka5.pl oraz w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/214107705668003/

Artystyczne Nadodrze to stan umysłu, łączący artystów, rzemieślników, baristów i restauratorów, którzy świadomie wybrali Przedmieście Odrzańskie jako miejsce na realizację swoich marzeń i wizji. Niemal każda ulica styka ze sobą projektantów – mody, grafiki użytkowej, ceramiki, czy szkła i artystów z przedstawicielami tradycyjnych rzemiosł. Znalazło się tu miejsce dla młodych, odważnych i kreatywnych, którzy swoje działania artystyczne widzą jako część tkanki miejskiej.
Artystyczne Nadodrze to młoda, prężnie rozwijająca się marka, do której z każdym miesiącem dołączają nowe podmioty. To właśnie tutaj warto wybrać się po unikatowe i nowoczesne wyroby rękodzielnicze, ubrania i dodatki od najlepszych polskich projektantów mody, designerskie drobiazgi i usługi projektowe na najwyższym poziomie. ANO to miejski szyk, dobry design i mądrze rozumiana lokalność, oparta na ścisłej współpracy.

W razie pytań, proszę o kontakt:

Maja Zabokrzycka
tel. 793 023 732
infopunkt@lokietka5.plPowrót do Aktualności →