Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

18. polsko-ukraiński Festiwal Jazz Bez

Opublikowano w 22 listopada 2018 przez admin

Zapraszamy do Centrum Biblioteczno-Kulturalnego FAMA na transgraniczny festiwal jazzowy Jazz Bez odbywający się w Polsce i na Ukrainie. Festiwal prezentuje zarówno projekty z nurtu jazzu tradycyjnego, jak i eksperymentalne zjawiska artystyczne, które pojawiają się w sferze jazzowej estetyki, stanowiąc o jej stałym rozwoju.

W 2018 roku Jazz Bez połączy ze sobą muzycznie Lwów, Kijów, Charków, Sumy, Odessę, Tarnopol, Łuck, Równe, Iwano-Frankiws’k, Użhorod, Drohobycz, Kramatorsk, Mariupol, Berdyczów, Kropywnyćkyj, Przemyśl, Lublin, Białystok, Nowicę oraz Wrocław.

We Wrocławiu Jazz Bez odbędzie się po raz trzeci. W tym roku gościć będziemy dwa międzynarodowe składy: Silhouette and Vinx (USA-Węgry) oraz Dima Bondarev Quartet  (Niemcy-Ukraina-Litwa).

JAZZ BEZ to przekraczanie fizycznych i artystycznych granic

Festiwal w Polsce i na Ukrainie łącznie trwać będzie 11 dni. W ramach Jazz Bez podczas 48 koncertów zaprezentuje się 10 projektów muzycznych i 60 muzyków z 9 krajów świata. Zaproszeni artyści, występując w kilku różnych miastach trasy koncertowej, fizycznie przekraczają granice Unii Europejskiej i udowadniają, że muzyka nie uznaje granic. Oczywiście nie samo doznanie kolejki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym jest w tym festiwalu najważniejsze. Ten muzyczny maraton ma sprawić radość miłośnikom jazzu, zapewniając im możliwość obcowania z artystami najwyższej klasy, a także ułatwiać nawiązywanie kontaktów pomiędzy muzykami z różnych krajów, animować młodych twórców i – przede wszystkim – przełamywać stereotypowe wyobrażenia na temat muzyki jazzowej, którą zwyczajowo przedstawia się jako trudną, elitarną i konwencjonalną.Powrót do Aktualności →