Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

Wrocławski Hackathon dla dzieci i młodzieży

Opublikowano w 24 września 2020 przez admin

Zbliża się Europejski Tydzień Kodowania 2020 (10 – 25 października)!

Z tej okazji organizowany jest po raz pierwszy Wrocławski Hackathon.

Hasłem wydarzenia jest „Czysta woda” – uczestnicy zmierzą się z tematem zanieczyszczeń wód. Do udziału we Wrocławskim Hackathonie organizatorzy zapraszają uczniów klas V-VIII szkół podstawowych Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej.

Zapisy już się rozpoczęły i potrwają do 7 października 2020.

Wrocławski Hackathon „Czysta woda” to edukacyjny projekt, który łączy zachętę do programowania oraz zwrócenie uwagi na globalny problem zanieczyszczenia wód. Uczestnicy działają w dwuosobowych zespołach i jako zespół są zgłaszani przez nauczyciela do udziału w Hackatonie. Ich zadaniem jest stworzenie gry w aplikacji Scratch, której tematem ma być zwrócenie uwagi na problem zanieczyszczenia wód np. plastikiem, odpadami przemysłowymi, ściekami.

W trakcie wydarzenia uczestnicy wezmą udział w wideokonferencjach oraz spotkaniu, podczas których będą mogli porozmawiać o tworzonych pracach oraz uzyskać pomoc w ich realizacji. Całe wydarzenie odbywa się online i kończy się konkursem na najciekawszą pracę, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Udział we Wrocławskim Hackathonie jest bezpłatny.

Organizatorem Wrocławskiego Hackathonu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 16 we Wrocławiu. Organizację Hackathonu wspierają Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” oraz Pan-Tablet sp. z o.o.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie.Powrót do Aktualności →