Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

19. Przygodowy Rajd na Orientację „Tropiciel”

Opublikowano w 31 marca 2016 przez admin

Trwają zapisy dla wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w kolejnej edycji cieszącego się dużą popularnością Przygodowego Rajdu na Orientację „Tropiciel”. Co ważne, im wcześniejsze zgłoszenie, tym niższa opłata startowa, warto się zatem decydować już teraz.W tej edycji bazą rajdu będzie szkoła w Miękini, a pierwsze drużyny wystartują 28 maja o 18:00. Organizatorzy, jak zawsze, przygotowali ciekawe trasy i sporo atrakcji-niespodzianek.

Przygodowy Rajd na Orientację Tropiciel już po raz dziewiętnasty!

Ruszyły zapisy do 19. edycji rajdu na orientację Tropiciel, który odbędzie się w nocy z 28 na 29 maja w Miękini koło Wrocławia. Wyścig z mapą i kompasem to wspaniała integracyjna przygoda. Uczestnicy pieszo lub na rowerze przemierzają pola, lasy i wioski, po drodze zaliczając punkty kontrolne i wykonując różne zadania. Do udziału w wyprawie można zgłaszać się drużynowo lub indywidualne.

Idea Tropiciela jest prosta – uczestnicy muszą przejść wyznaczoną trasę, znaleźć i zaliczyć punkty kontrolne oraz wykonać postawione przed nimi zadania: sprawnościowe, zręcznościowe i logiczne. W tej edycji do wyboru są cztery trasy o różnym poziomie trudności:
• rowerowa – o długości 40 km, drużyny 2–4-osobowe;
• piesza podstawowa – o długości 40 km, drużyny 4–6-osobowe;
• piesza – o długości 60 km, drużyny 4–6-osobowe;
• piesza nawigacyjna – trasa podstawowa, ale klasyfikowana według umiejętności nawigacyjnych – drużyny rozliczane są nie według czasu, ale najmniejszej liczby przebytych kilometrów; drużyny 4–6-osobowe.

Osoby zgłaszające się indywidualnie dobierają się w drużyny w bazie rajdu. Drużyny piesze startują 28 maja od godz. 18.00, rowerowe zaś 29 maja od godz. 00.00. Starty kolejnych drużyn odbywają się w kilkuminutowych odstępach.

Po powrocie z trasy, w bazie rajdu, na wszystkich uczestników czekał będzie ciepły posiłek. Wśród tych, którzy będą obecni na zakończeniu rajdu i zdobędą przynajmniej jeden punkt kontrolny, rozlosowane zostaną nagrody.

Tropiciel jest organizowany od kilku lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W każdej z edycji bierze udział kilkaset osób. W organizację rajdu zaangażowanych jest także ponad 100 wolontariuszy. Tym razem baza rajdu znajdować się będzie w sali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Miękini przy ul. Szkolnej 2.

Warto zapisać się już teraz, ponieważ w miarę zbliżania się daty rajdu opłata wpisowa wzrasta. Możliwe jest także zgłoszenie się w dniu startu w bazie rajdu.

Zapisy oraz szczegółowe informacje są dostępne na stronie http://tropiciel.org oraz http://facebook.com/TROPICIEL.ORG
Wydarzenie na Facebooku: http://facebook.com/events/1683167721934497/

Organizatorem rajdu jest Stowarzyszenie „Tropiciel” we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.Powrót do Aktualności →