Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

6. Mikroagora. Co tego lata czeka wrocławian w plenerze?

Opublikowano w 27 czerwca 2018 przez admin

Już za moment rusza kolejna edycja mikrograntowych działań! Zwycięskie inicjatywy poznacie 30 czerwca w Barbarze.

Latem i jesienią czeka nas mnóstwo aktywności inicjowanych przez mieszkańców naszego miasta. Warsztaty, targowiska, pikniki, gry miejskie, kuchnie sąsiedzkie, parady, koncerty i
wiele więcej działań na osiedlach, podwórkach, ogródkach, skwerach, zieleńcach i w parkach stanie się okazją do ożywienia wakacyjnego Wrocławia!

30 czerwca w Barbarze spotkacie twórców 10 mikrograntowych inicjatyw
plenerowych oraz dowiecie się więcej o tym, co wspólnie z mieszkańcami planujemy na
wrocławskich osiedlach.

Chcecie poznać lokalnych aktywistów, interesuje Was jaki pomysł będziemy realizować na
Waszym osiedlu, a może zamierzacie zaoferować swoją pomoc w jego realizacji? Jeśli
składaliście swój projekt, ale nie udało Wam się wygrać, możecie dołączyć do wybranych
inicjatyw i stać się ich współrealizatorami i współrealizatorkami.

 

Na Mikroagorze usłyszycie, jak leśnicki Zamek zmieni się w jeden z lipcowych wieczorów w
renesansową rezydencję, którą wypełnią damy dworu i chorągwiarze. Dowiecie się, jak
bezstresowo komunikować się z czworonogami – własnymi i tymi napotkanymi w parku czyna ulicy oraz jak zorganizować osiedlowe wybory najpiękniejszego kundelka, które zintegrująmieszkańców podwórek. Poznacie ekodrogę prowadzącą przez zielone Gajowice i Grabiszyn-Grabiszynek – będzie można ją pokonać, dowiadując się więcej o historii poszczególnych miejsc i wykonując przygotowane zadania praktyczne. Posłuchacie o planach organizacji wspólnych spotkać dla nowych i starych mieszkańców Zakrzowa (także tych reprezentujących różne kultury) oraz wydobywania od ołbińskich działkowców ich wiedzy o ogrodnictwie, majsterkowaniu i przetworach. Usłyszycie o najbardziej pirackiej górce Wrocławia i planach na stworzenie pieśni Psiego Pola opartej na historiach (tych prawdziwych i legendarnych) mieszkańców. Trzy mamy opowiedzą Wam o swoim programie zaktywizowania innych, mniej i bardziej doświadczonych, matek z Partynic, Ołtaszyna i Kleciny. Przygotujecie się też na najzdrowszy mikrograntowy projekt reVITAlizacji Krzyków.

Po krótkich wystąpieniach i prezentacji 10 projektów, wszyscy będą mieli możliwość
poznania się twarzą w twarz, podzielenia się doświadczeniami oraz nawiązania współpracy z lokalnymi liderami, liderkami. Mikroagora to świetna okazja do spotkania innych aktywnych mieszkańców i porozmawiania z nimi o tym, co dzieje się na Waszym podwórku, osiedlu – w Waszej najbliższej okolicy.

 

30 czerwca, od godziny 11.00 do BARBARY (ul. Świdnicka 8b) na 6. Mikroagorę i finał II Akademii Mikrograntów!
Więcej o inicjatywach oraz autorach i autorkach projektów z czterech obszarów przeczytacie na https://strefakultury.pl/news/6-mikroagora-tego-lata-czeka-wroclawian-plenerze/ i https://www.facebook.com/events/666009577067687/Powrót do Aktualności →