Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ABC sztuki XX wieku

Opublikowano w 25 lipca 2013 przez admin

Zapraszamy na cykl bezpłatnych warsztatów artystycznych „ABC sztuki XX wieku”, które wykorzystując nowoczesne metody edukacji nieformalnej, pozwolą dzieciom zapoznać się z najważniejszymi kierunkami, twórcami i zjawiskami sztuki XX wieku  oraz stworzyć własne dzieła sztuki nowoczesnej.

Warsztaty teatralno-plastyczne będą opierać się na atrakcyjnych metodach pracy (w dziedzinie teatru działania z pogranicza performance’u i happeningu, w dziedzinie plastyki – instalacje, formy przestrzenne). Istotnym elementem warsztatów będzie współdziałanie – dzieci będą pracować w grupach z aktywnym udziałem nauczycieli i opiekunów. Warsztaty będą realizowane w terminie lipiec-listopad.

Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku szkolnym (klasy III-VI) ze szkół, ośrodków kultury i świetlic środowiskowych z Wrocławia oraz z podwrocławskich wsi i miasteczek. W miesiącach wakacyjnych zapraszamy grupy półkolonijne i ze świetlic środowiskowych (dzieci w wieku 9-13 lat).

Cykl warsztatowy obejmuje trzy spotkania dla jednej klasy ze szkół podstawowych. Każde spotkanie będzie poświęcone innemu kierunkowi:

  • kubizm – fowizm – ekspresjonizm;
  • surrealizm-dadaizm;
  • sztuka po II wojnie światowej – action painting, malarstwo materii, pop art, body painting, happening.

Kontakt do organizatora

k.augustyniak@wctd.wroclaw.pl, Tel. 608 432 224Powrót do Aktualności →