Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ADAPTER kino bez barier. Pokaz filmu „Juliusz” i spotkanie z Wojciechem Mecwaldowskim w kinie Nowe Horyzonty

Opublikowano w 11 stycznia 2019 przez admin

Nowy Rok zaczynamy w cyklu „ADAPTER – kino bez barier” wyjątkowym pokazem! Fundacja Katarynka zaprasza na seans filmowy i spotkanie z jednym z najpopularniejszych polskich aktorów – Wojciechem Mecwaldowskim. 

Film: „Juliusz„, komedia, 2018 rok, reż. Aleksander Pietrzak, czas trwania 1 godz. 37 min.
20 stycznia 2019 (niedziela) o g. 16.00, kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21.
Film z audiodeskrypcją i napisami uproszczonymi. Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.
Osoby z niepełnosprawnościami zachęcamy do rezerwowania biletów przez Fundację KATARYNKA pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonem 797 122 452. 
Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę www.kinonh.pl . Bilety w cenie 6 zł. 
O filmie:  
Film „Juliusz” to komedia. Tytułowy bohater, w którego wciela się Wojciech Mecwaldowski, to uporządkowany nauczyciel plastyki, którego głównym problemem w życiu jest ojciec – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…
O Wojciechu Mecwaldowskim:
Aktor telewizyjny, filmowy i teatralny. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Znany jest z wielu polskich filmów i seriali m.in. „Lekarze”, „Usta usta”, „Przyjaciółki”. Jest jednym z najbardziej rozpoznawanych i charakterystycznych współczesnych aktorów w Polsce.
ADAPTER – kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Filmy można oglądać co miesiąc, w niedzielę o godz. 16.00. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dla wszystkich cena biletu jest dla taka sama – 6 zł.


Powrót do Aktualności →