Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

ADAPTER w DCF. Pokaz filmu „Mój piękny syn” z audiodeskrypcją i napisami

Opublikowano w 26 września 2019 przez admin

Fundacja Katarynka wraz z DCF Dolnośląskim Centrum Filmowym zapraszają na pokaz filmu „Mój piękny syn” z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Kiedy? Gdzie?
8 października 2019 (wtorek), g. 18.30, kino DCF Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. J. Piłsudskiego 64a, Wrocław.
Film „Mój piękny syn”, dramat USA, 2018, reż. Felix Van Groeningen, czas trwania 1 godz. 51 minut.

O filmie:
Historia rodziny, która musi zmierzyć się z uzależnieniem dorastającego chłopaka. To opowieść o nastolatku, który poszukuje swojej drogi, o marzeniach, które prowadzą go na skraj przepaści, a także o miłości rodziców, którzy nie potrafią wypuścić swego dziecka z objęć. To pierwszy tak szczery, prawdziwy i poruszający film o rodzinie, bezwarunkowej miłości, dumie, rozczarowaniach i nadziei. Scenariusz filmu powstał na podstawie wspomnień Davida Sheffa i jego syna Nica, które stały się bestsellerami, zajmując pierwsze miejsca na liście New York Timesa.

O pokazie:
Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji. Osoby z niepełnosprawnościami organizatorzy zachęcają do rezerwowania biletów przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonem 507 507 129.

Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę.

Bilety w cenie 6 zł.

ADAPTER w DCF – Kultura dla wszystkich
Fundacja Katarynka i Dolnośląskie Centrum Filmowe zapraszają na pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. W cyklu wyświetlane są współczesne filmy zagraniczne. Audiodeskrypcja jest dyskretna, dostępna dla niewidomych przez odbiorniki ze słuchawkami, które zapewnia Fundacja. Napisy zawierają też zapis dźwięków, są adresowane dla osób niesłyszących. Pokazy są dostosowane z myślą o niewidomych i niesłyszących odbiorcach, ale są otwarte dla wszystkich. Odbywają się raz w miesiącu o g. 18.30. Cena biletu jest dla wszystkich ta sama – 6 zł. „Adapter w DCF” to pokazy bez barier, wpisujące się w ideę kultury dostępnej dla wszystkich.

Wydarzenie dofinansowane jest ze środków PFRON w dyspozycji MOPS we Wrocławiu w ramach projektu „Kultura dla wszystkich”.

Partnerem pokazu jest Stowarzyszenie „De Facto”.

 Powrót do Aktualności →